Elvi Sidheri: Përçartje (të qëllimshme?!) gjuhësore

Përçartje (të qëllimshme?!) gjuhësore Nga Elvi Sidheri Pse u zgjodh kjo tematikë për ta nisur Vitin e Ri? A nuk kish të tjera tematika më të nxehta aktualiteti

Latest news

Frank Shkreli: Gjergj Kastrioti i përgjithmonshëm

GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEU - I PËRGJITHMONËSHMI I FISIT SHQIPTAR Nga Frank Shkreli Kështu e pat cilësuar Fatosin e Kombit Shqiptar, Papa Pali i VI me rastin e ... me shume

Fritz Radovani: Gjergj Kastrioti asht i përjetshëm

GJERGJ KASTRIOTI SKENDERBEU  ASHT I  PERJETSHEM 17 JANAR 2018 Plot 550 vjet pa GJERGJ KASTRIOTIN – SKENDERBEUN Nga Fritz RADOVANI Isha i vogël kur më tërhiqte vemendjen një ... me shume

NDUE DEDAJ: VITI I SKËNDERBEUT, A DO TË JENË TË “PËRBASHKUAR” SHQIPTARËT?

VITI I SKËNDERBEUT, A DO TË JENË TË “PËRBASHKUAR” SHQIPTARËT? NGA NDUE DEDAJ Pesë shekuj e gjysmë të Gjergj Kastriotit - Skënderbeut do të kremtohen këtë vit ... me shume

Fotaq Andrea: Skënderbeu, Antologji (1413-2017)

Një libër i ri për “Vitin Skënderbeu 2018” Fotaq Andrea:  Skënderbeu,  Album – Antologji (1413-2017) Këto ditë, Shtëpia Botuese “Zenith Editions” ka botuar librin e studiuesit Fotaq ... me shume

Elvi Sidheri: Përçartje (të qëllimshme?!) gjuhësore

Përçartje (të qëllimshme?!) gjuhësore Nga Elvi Sidheri Pse u zgjodh kjo tematikë për ta nisur Vitin e Ri? A nuk kish të tjera tematika më të nxehta aktualiteti ... me shume

Ajshe Leka: Një dietë e rregullt ushqimore është kurë bazike e sëmundjes së diabetit

Një dietë e rregullt ushqimore është kurë bazike e sëmundjes së diabetit Përbërja e ushqimit nuk ndryshon shumë prej asaj që përdorin personat e shëndoshë, por ... me shume

Lajmet e dites

Skënder Kapiti: Majlinda Kelmendi krenaria jonë kombëtare

Majlinda Kelmendi krenaria jonë kombëtare Tashmë  Historia dhe Pavarësia e Kosovës janë  shkruar edhe me Ar Nga Skënder S. KAPITI Triumfi i sportistes  më  të  madhe shqiptare, e përfaqësueses së shtetit shqiptar të ... me shume

Reportazh

Milazim Kadriu: 'Dita e Plisit' në kullën e Azem Galicës

NË KULLËN MUZE TË  AZEM GALICËS U MBAJT  MANIFESTIMI  " DITA E PLISIT " Kumtesa, këngë e valle, anekdota, mirënjohje,… në  Ditën e plisit në Kullën e Azem Galicës Nga Milazim F. KADRIU Grupi i valltarëve të AKV ... me shume

Aktualitet

Dijana Dukaj: Në përkujtim të kaliuarës së lavdishme

NË PËRKUJTIM TË KALUARËS SË LAVDISHME Nga Dijana Gj. Dukaj Fundviti  është periudha kur duhet rikujtuar  vitin që po lëmë pas, ditët dhe të arriturat ose atë që është dashtë të arrihet ... me shume

Intervista

Entela Binjaku: Intervistë me Floriana Igrishtën, CDU

Intervistë me Floriana Igrishtën kandidate e CDU-së për deputete në Parlamentin e Republikës së Schleswig Holsteinit Intervistoi Entela Binjaku 1. Përshëndetje dhe faleminderit që pranuat të zhvillonim këtë dialog sëbashku! Floriana si lindi ... me shume

Powered by www.merbraha.com v4.7