Hyrje | Aktualitet | Sokol Demaku: Me autobus udhëtim komod për në kosovë.

Sokol Demaku: Me autobus udhëtim komod për në kosovë.

Sokol Demaku: Me autobus udhëtim komod për në kosovë.

Shumë bashkëkombas tanë këtë vit kanë vendosur që udhëtimin për në Kosovë ta bejnëme autobus e shkak është cmimi shumë i lart i biletave të aeroplanit për në Prishtinë nga Suedia e kjo është ndoshta një nga arësyet pse shumë bashkekomabs vendosin që të udhëtojnë me autobus.

Kompania BD BUSSRESOR AB nga qyteti Jönköping i Suedise pronar i së cilës është bashkëvendasi ynë nga Qabra e Mitrovicës Izet Deliu së bashku me të bitin Beshir Deliun, organizon udhetyime komode për në vendlindje ku me sherimet dhe punën që këta bejnë janë të kenaqur bashkekombasit tone por edhe vetë pronarët e autobusve. Edhe cmimet e biletave kthyese janë të arsyeshme duke marrë parasyshë shtrenjtimet e kohëve të fundit. Por cmimi prej 2300 kr per person vajtje ardhje është një cmim i arsyeshëm ku edhe mu për ketë shumë bashkëkombas tanë vendosin të udhetojnë me autobus.

 

Por është edhedicka tjetër që është me rëndësi këtu se kjo kompani deri me tani nuk ka pasur asnjëhere problem gjatë udhetimit për në vendlindje e kjo i shtynë njerezit që të udhetojne me ta.Beshir Deliu I cili cdo herë udhëton së bashku me autobusët e tij për në vendlindje thotë se ai vetë është shumë i kënaqur dhe i lumtur pse mund tu sherbejë bashkëkombasëve të tij dhe se ata ndihën të kënaqur me sherbimet që Beshir dhe përsoneli I tij u bënë bashkëkombasëve gjatë udhetimit për në vendlindje.

 

Ne kemi stratuar në vitin 2001 me këtë kompani me iniciativën e tim ati I cili ka porfesion vozitijen ku edh në Kosovë ka punuar si shofer autobusi në të famshmin Kosovtrans të Mitrovicës në ate kohë. Pea idea ka qene e tij e ne tani duhet t mbajme dhe realizojmë ate. Ju thashë se eune jam shumë I kënaqur me punën që bëjë.

 

Ne gjatë sezonit të veres I angazhojmë dy autobusët tanë në linjen Suedi Kosovë në menyrë që tu dalim në ndihmë bashkëkomabsve tanë, por gjatë sezonit tjetër ne me kompanin tone jemki tër angazhuar në turizëm në Suedi ku bejmë bartjen e turistëve në sezonin e dimrit në vendet turistike suedeze ku xhvillohet turizmi dimror siodmos skijimi. Edhe me kete lloj veprimtarie deir me tani ne jemi shume të kenaqur dhe besoj se ia kemi arritur qellimit me punën tone. Momentalisht kemi dy autobus e shpresojme se ne te ardhmen do e shtojmë numrin e tyre.

 

Ne me dy autobuset tani jemi angazhuar për ne Kosovë ku cdo të shtunë kemi nisje nga Suedia konkretisht nga qyteti ku ne jeotjme Jönköping e rrugës per ne vendlindje marrim pasqgjeret ne qytet të ndrsyhme të cilët kanë berë rzervimin e biletave.Ne udhetojmë thotë Beshir nëpër teritorin e Serbisë por fatmirësisht deri me sot nuk kemi pasur problem as ne as udhetarët tonë që udhetojnë me ne.

 

Edhe udhetaret qe ne takuam shprehen fjalë miradie për këtë Kompani e cila edhe u del në ndihmë bashkëkombasve tanë me sherbiet e tyre. Shumë prej tyre ka qe pese apo gjashtë vite që vazhdimisht udhetojnë me këtë Kompani.

Sokol Demaku

Komente (19 publikuar)

avatar
ramadan bajrami 2009-07-08 09:49 +0100
kerkoj bileta per autobus neper kroaci per ne kosov
1
avatar
roland 2009-10-25 08:44 +0000
sa kushton 1 bilet per kosov kthyse
0
avatar
ramadani 2010-04-08 14:25 +0100
kerkoj bileta per dy te rritur e dy femmij per ne kosove me autobus per mal te zi e jo neper serbi e dua te di qmimin sa kushton faliminderit
0
avatar
ramadani 2010-04-08 14:27 +0100
dua bileten kthyese se harrova te ta shpjegoj faliminderit per mirkuptim
0
avatar
Muhamet 2010-06-16 17:53 +0100
dashta me kontaktu me juve shkrujum ne emajl jom i inetersum me pru ni torb prej kosoves
-1
avatar
Albini 2010-07-13 02:44 +0100
Me falni nese ka munsi mem kallzu se prej cilit vend udhtoni nga suedija per ne kosov edhe sa kushton bileta me autobus per nje te rritur flm klm
1
avatar
besa 2010-07-23 11:01 +0100
a ban me dit kur e kur nisen autobusat per kosov ka kroacia pi stuttgartit dhe sa esht qmimi
-4
avatar
adnan 2010-08-02 14:40 +0100
kerkoj autobus per kosov prej shtuttgardi per mal te zi ju lutem me trgoni cilli agencion udhton ne ket drejtim flm par mirkuptim
0
avatar
minche 2010-08-26 05:04 +0100
mirdita pershendetje, desha ta di sa kushton bileta kthyese per nje te rritur dhe nje femij 1 vjeqar prej suedis ne kosov? por un kam passaport te kosoves nuk muj me kalu naper serbi. ju lutem kthema pergjigjen, me shku ne kosov me daten 25 dhjetor dhe mu kthy per suedi me 24 janar sa kushton
1
avatar
bujar 2010-09-07 12:17 +0100
pershendetje un jetoi ne itali po desha mme shku ne suedi sa kushton bileta edhe a ka prei italis apo prei gjermanis per ne suedi tung tung bujari ??
0
1 2 next total: 19 | Treguar: 1 - 10

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

3.00
Powered by www.merbraha.com v4.7