Hyrje | Aktualitet | Bota + English

Bota + English

Maqedonia nderron emrin “per hater” te BE

Nisma Europiane e Stabilitetit (ESI) pohon se Maqedonia është e gatshme ta ndërrojë emrin e saj kushtetues, nëse i garantohet hyrja në ...

Lady Gaga, arrin 10 mln fansa ne Facebook

Lady Gaga thyen një rekord virtual, duke regjistruar 10 milionë fansa në faqen e Facebook.Në muajin prill numëroheshin vetëm 6 milionë por ...

Garë për orgazmën në Poloni, katër vajza 14-vjeçare mbeten shtatzëna

E pa besueshme por e vërtetë të paktën sipas mediave polake. Një garë e vërtetë rezistence në seks është zhvilluar në ... me shume

Plas skandali në “Eurovision”, Bullgaria: Kënga gjermane, e vjedhur nga ne

Lena, përfaqësuesja e Gjermanisë dhe fituesja e festivalit të sivjetshëm Eurovision 2010, është akuzuar për plagjiaturë, sipas Agerpres, agjencia rumune e ... me shume

Dëshmia e fundit: Princeshën Lady Diana e vranë për tregtinë e minave

Një prej juristëve më në emër të Britanisë së Madhe ka hedhur në tregun publik një pistë rreth vdekjes së princeshës Ledy Diana. Michael Mansfield ... me shume

Skandali i parë i Kamerun, ministri britanik i korruptuar dhe homoseksual

Skandali i parë ka mbërthyer kabinetin e qeverisë së re britanike të kryeministrit Devid Kamerun. Ministri i Thesarit, Devid Lous është bërë përgjegjës ... me shume

EU-Albania relations

Albania formally applied for EU membership in April 2009, but if its accession bid is to move forward it must tackle a number of issues: particularly ... me shume

Kush i financon talibanët?

Christian Science MonitorNjeriu nuk mund të mos qeshë kur dëgjon deklarata se forcat e koalicionit janë ngujuar në Afganistan dhe se do të ishte mirë ... me shume

Evropa ngjyroset blu, e djathta triumfon

Nga Koha Jonë E djathta triumfon ne Evropen e Bashkuar. Partite e ketij spektri politik kane arritur te sigurojne mazhorancen ne Parlamentin Evropian, ne votimet ... me shume

Neda, simbol i protestave të opozitës në Teheran

E përgatiti: Valon KrasniqiNgjarja që tronditi botënPara se të konfirmohet identiteti i saj, Neda ishte bërë simbol i luftës kundër regjimit iranian. Videot e përgjakshme ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 next total: 66 | Treguar: 21 - 30
Powered by www.merbraha.com v4.7