Hyrje | Aktualitet | Bota + English

Bota + English

Ministry of Interior of Albania says 914 000 ID cards are in voters’ hands

The deadline for Albanian citizens without passport to apply for ID cards is on Monday, June 15. This deadline permits them to ...

Ballkani Perëndimor dhe Turqia në paradhomën e pranimit në BE

Sllovenia bllokon Kroacinë, Greqia bllokon Maqedoninë, Turqia bllokohet nga Qiproja dhe Hollanda bllokon Serbinë — Parlamenti Europian u bën thirrje vendeve anëtarë ...

Elita Botërore, arbitrat e paqes dhe luftës

Pasuria e tyre sa vjen e shtohet, nuk shteron kurrë. Sa vjen e shtohet edhe kontrolli i tyre mbi sitemin bankar e politik botëror dhe ... me shume

Iran 1979 - Fundi i "ishullit të stabilitetit"

Revolucioni që solli shndërrimin e Iranit dhe "Qeverinë e Perëndisë" së mullahëve PETER EDIDINGjatë intervistës së tij të parë televizive që nga Shtëpia e Bardhë ... me shume

Sfida urgjente e NATO-s së re

Në Afganistan, që verën e kaluar, gjenerali Denis Thomson, fliste për luftë kundër kryengritësve. Thomsoni drejtonte deri në janar kontigjentin kanadez të ISAF-it, në provincën ... me shume

A festojne amerikanet dhe evropianet per te njejten NATO, ne Strasburg dhe Kehl

Amerikane dhe evropiane do te festojne ne brigjet e Rinit 60-vjetorin e aleances me te fuqishme ushtarake te globit, por nuk dihet me siguri nese ... me shume

E vërteta dhe opinionet për një femër të madhe

Shumë njerëz e kanë sharë, shumë e kanë përbuzur. Të tjerë e kanë adhuruar, shenjtëruar dhe kanë gjetur shpëtim tek ajo. Por, cila është e ... me shume

Betohet presidenti i ri, Barak Obama

Me doren e mbeshtetur mbi bibel, Barak Obama betohet se do te punoje per te miren e kombit dhe se do te ruaje Kushtetuten amerikane. ... me shume

I heqim vizat, por bëni dokumente të pastra.

GJERMANI/ Heqja e vizave për ballkanasit bëhet e mundur vetëm pas krijimit të bankave të të dhënave Jörg Schönbohm, ministër i Brendshëm në vendin e ... me shume

Bukë e zezë

Edhe pse vetëm dy ditë kanë kaluar nga triumfi i demokratit Barack Obama në zgjedhjet në SHBA, duket qartë se një takëm njerëzish, dhe këtu ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 next total: 66 | Treguar: 31 - 40
Powered by www.merbraha.com v4.7