Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

"Zotëria i së premtes" alarmon policinë

Misteri mbi grabitësin e disa bankave. Flet perfekt gjuhën letrare, është "i sjellshëm" dhe intelektualZotëria i së premtes! Nuk është titulli i ...

Nje politike seksi

Vajza terheqese, personazhe te dale nga reality show, ose artiste. Nje mutacion gjenetik po pershkon partite. Dhe qe ka ndryshuar rrjedhen dhe ...

FËMIJËT SHQIPTAR NGA BORÅSI NË ”BOTËN E ATRID LINDGREN” NË VIMMERBY.

FËMIJËT SHQIPTAR NGA BORÅSI NË ”BOTËN E ATRID LINDGREN” NË VIMMERBY   Qendra   Kulturore Shqiptare ”Migjeni” në Borås të Suedisë është një vatër e ruajtjes dhe zhvillimit ... me shume

Intervistë: Agron Bajrami koregoraf në Shkollën Shqiptare të Vallëzimit „SHOTA“ në Zvicër.

Pse „SHOTA“ ? lind pyetja, Sepse më mungonte Ansambli SHOTA, dhe në atë botë diku në vitin ´90/´91, ku regjimi sërbomadh e mbylli Ansamblin „SHOTA“, ... me shume

Fratini: Shqiperia, pa viza ne BE

Vendimi per heqjen e vizave per Shqiperine dhe disa vende te Ballkanit Perendimor, do te behet i plotfuqishem me 1 janar te vitit 2010. Lajmin ... me shume

Engel: Rruga Durrës-Kukës do e bëjë Shqipërinë qendrën e progresit në rajon

Kongresmeni i SHBA: Vizioni i Berishës si ai i Presidentit amerikan, AjzenhauerKongresmeni Eliot Engel ka vlerësuar dje, se rruga Durrës-Kukës është një projekt i mrekullueshëm ... me shume

BISEDË ME HAMIT GURGURIN SHKRIMTAR DHE PËRKTHYES NË MERGIM

Për temë e kam fatin, qëndresën dhe katrahurat e popullit tim dhe kontaktet e tij me popuj tjerë nëpër periudha dhe rrjedhat e të historisë.Puna ... me shume

I SHUQURI SEJDIJAJ VETERAN I GAZETARISË SHQIPTARE NË SUEDI.

I SHUQURI SEJDIJAJ  VETERAN I GAZETARISË SHQIPTARE NË SUEDI  Kisha me ju lute per nje prezentim të shkurtër.- Jam lindë në fshatin Runik të Kosovës  më ... me shume

Sokol Damaku: DITA E SULLTAN NEVRUZIT U SHENUA NE MENYRË MADHËSHTORE NE BORAS TE SUEDISË

DITA E SULLTAN NEVRUZIT U SHENUA NE MENYRË MADHËSHTORE NE BORAS TE SUEDISËMe 22 mars shenohet Dita e Sulltan Nevruzit.Ne ishim prezent në manifestimin e ... me shume

Sokol Demaku: NE QYTETIN BORAS TE SUEDISE U FESTUA TRE VJETORI I FORMIMIT TE QKSH "MIGJENI"

Po mbushen tri vite nga dita e pare kur nje grup entuziastësh moren iniciativën për thememelimine e Qendres Kulturore Shqiptare ”Migjeni” këtu ne Borås po ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 158 | Treguar: 91 - 100
Powered by www.merbraha.com v4.7