Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

BISEDË ME HAMIT GURGURIN SHKRIMTAR DHE PËRKTHYES NË MERGIM

Për temë e kam fatin, qëndresën dhe katrahurat e popullit tim dhe kontaktet e tij me popuj tjerë nëpër periudha dhe rrjedhat ...

I SHUQURI SEJDIJAJ VETERAN I GAZETARISË SHQIPTARE NË SUEDI.

I SHUQURI SEJDIJAJ  VETERAN I GAZETARISË SHQIPTARE NË SUEDI  Kisha me ju lute per nje prezentim të shkurtër.- Jam lindë në fshatin Runik ...

Sokol Damaku: DITA E SULLTAN NEVRUZIT U SHENUA NE MENYRË MADHËSHTORE NE BORAS TE SUEDISË

DITA E SULLTAN NEVRUZIT U SHENUA NE MENYRË MADHËSHTORE NE BORAS TE SUEDISËMe 22 mars shenohet Dita e Sulltan Nevruzit.Ne ishim prezent në manifestimin e ... me shume

Sokol Demaku: NE QYTETIN BORAS TE SUEDISE U FESTUA TRE VJETORI I FORMIMIT TE QKSH "MIGJENI"

Po mbushen tri vite nga dita e pare kur nje grup entuziastësh moren iniciativën për thememelimine e Qendres Kulturore Shqiptare ”Migjeni” këtu ne Borås po ... me shume

Kandidimi ne BE, Shqiperia duhet te prese

Takimi i Shqiperise me trojken europiane ne Bruksel ka rikonfirmuar deklaraten e Komisionit Europian se Shqiperise i duhet te shtyje edhe per disa muaj, ndoshta ... me shume

Vizat, ambasadat shkelin marrëveshjen

.......Kostoja e shqiptarëve për një vizë, 70 euro. 35 ditë për takimAmbasadat e vendeve anëtare të BEsë nuk e zbatojnë të plotë marrëveshjen e liberalizimit ... me shume

Legalizohen 1059 ndertime pa leje

Keshilli i Ministrave miratoi pardje listen e katert per legalizimin e ndertimeve pa leje. Keto lista i perkasin disa zonave ne Tirane, Durres, Fier dhe ... me shume

Ligj i ri per bashkejetesen ne komunitet

Bashkejetesa ne komunitet dhe konfliktet qe lindin mes banoreve te nje pallati mbi detyrimet qe duhet te shlyeje secili per pjesen e perbashket, tashme do ... me shume

Albanian Embassies/Consulates Abroad

  Argentina Albanian Embassy in Buenos Aires, Argentina   Austria Albanian Embassy in Vienna, Austria Albanian Embassy in Wien, Austria   Belgium Albanian Embassy in Brussels, Belgium Albanian ... me shume

Myslimanët lejohen me shami në kartat e identitetit.

Jo ferexhe. Po shami. Praktikantet e besimit mysliman e fituan dje betejën me kartat e reja të identitetit në Shqipëri. Ndonëse një ditë më herët ... me shume

first back 11 12 13 14 15 16 17 next total: 161 | Treguar: 101 - 110
Powered by www.merbraha.com v4.7