Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

Elvi Sidheri: Tadiç në Shkodër, Erdogani në Kukës dhe grekët pas varrezave në jug!

Tadiç në Shkodër, Erdogani në Kukës dhe grekët pas varrezave në jug! Nga Elvi Sidheri   S’jam unë i pari të nderuar miq lexues, ...

Dhuna raciste në Greqi nuk ka të ndalur

ATHINË- Sulme ndaj të huajve ka pasur edhe më parë, por kriza ekonomike në rritje e ka intensifikuar problemin vitet e fundit. ...

Për 80 mijë prona: Legalizimet, skema për ndërtimet pas 2006

Interviste/ Flet koordinatori i Legalizimeve, Shaban Memia: Qytetarët do paraqesin vetëm një kërkesë në zyrat e ALUIZNI. Si do legalizohen ndërtimet pas vitit 2006. Memia: ... me shume

Lista e ALUIZNI: Legalizimet, emrat e 2300 përfituesve të rinj

Agjencia e Legalizimeve publikon familjet që marrin tapitë në 12 qarqet. Kollozi: Procesi do mbyllet brenda vitit. Janë bërë gati faturat financiare për 2300 vetëdeklarues ... me shume

Haradinaj: Drejtësia ndërkombëtare ka konfirmuar se lufta jonë për lirë ka qenë e drejtë

Prishtinë, 29 nëntor 2012 (MIA) - Në Aeroportin e Prishtinës arriti aeroplani në të cilën ndodheshin Ramush Haradinaj, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj, të cilët ... me shume

Dhuna në familje, propozimi: Rrahja të dënohet deri në 5 vjet burg

Rezarta Dobrovoda   Paralelisht me ndryshimet në Kodin Civil, po diskutohen edhe ndryshimet ne Kodin Penal, ku vëmendjen kryesore e ka marrë njëri nga ... me shume

Skënder Zogaj: Një gjak, një gjuhë, një komb, një flamur

(Gegënishtja dhe toskërishtja, dy copa zjarri të së njejtës gacë.)Kohëve të fundit gjithnjë e më me afsh po shtrohet çështja e gjuhës shqipe, normat e ... me shume

Refik Hasani: Vizita e Kryetarit të PSSH-së Edi Rama në Preshevë

JO   VETËM   VIZITA  !     Dje në Preshevë në vizitë ishte  Edi Rama , Kryetar i PSSH dhe ish-Kryebashkiak i Tiranës ... me shume

KANDIDATURËN E KADARESË PËR ÇMIMIN NOBEL E MBËSHTET TËRË KOMBI SHQIPTAR

I nderuar z. Kadare,   Akademia e Shkencave e Shqipërisë, në dhjetor të vitit 2011 propozoi që Ju të jeni kandidat për ta ... me shume

Alexandru Tocilescu:Regjisori i famshem Romun me prejardhje Shqiptare

U nda nga jeta regjisori i madh rumun, me origjinë shqiptare Alexandru Tocilescu. Vdekja e tij arriti në dhjetëra gazeta botërore, ndër të cilat "The ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 158 | Treguar: 11 - 20
Powered by www.merbraha.com v4.7