Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

Zyrtare, dogana e makinave hiqet me 26 gusht

Nëqoftëse disponon një automjet të çfarëdolloj tipi apo vjetërsie, që nga 26 gushti i 2011 do të taksohesh me mënyrën ...

Our man in Albania 'nodded through scores of visa applications

British diplomat allowed scores of Albanians to flood into the country on fraudulent visas to work in care homes, a ...

Elisabeta II refuzon Leka Zogun

I vetëquajturi Leka I dhe djali i tij nuk do të jenë të ftuar në dasmën e princit William në Britani. Ajo që na ... me shume

Del Ponte: Jo unë, por Dik Marty e përmend Hashim Thaçin në raportin e tij për UÇK-në

Në një intervistë për Agjencinë Kombëtare "Presheva Jonë"   ish-kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës znj.Carla del Ponte tregohet më e "butë" dhe më  matur në fjalorin e saj ... me shume

Djeg veten me benzine nena e pese femijeve

Depresioni ka shënuar viktimën e radhës në rrethin e Librazhdit. Një grua, nënë e pesë fëmijëve, ka vendosur t’i japë fund jetës pas kushteve ... me shume

Maqedoni, Përdhoset dhe dëmtohet busti i Dervish Himës buzë Drinit të Zi‏

Përdhoset dhe dëmtohet busti i Dervish Himës buzë Drinit të Zi   KUJT I PENGOJNË BUSTET E RILINDASVE???   Natën ndërmjet ... me shume

Lulzim Basha: Qytetarët të parët, Tirana e para

Përmes një entuziazmi të jashtëzakonshëm në sallën e madhe të pallatit të sportit “Asllan Rusi”, kandidati zyrtar i “Aleancës për Qytetarin”, ... me shume

Pse po i turren Kalase se Lezhes ??????

Po vënë dorë mbi kalanë e Lezhës. Kafshërisht. Në fillim ka shkruar për këtë gjë arkeologu Lorenc Bejko më 8 mars, ... me shume

Çfarë klikojnë shqiptarët

Udhëtim në preferencat e frekuentuesve shqiptarë të internetit. Faqet më të shikuara, temat më të debatuara dhe interesat e popullit të ... me shume

Flasin për Shën Valentinin, Margarita Xhepa, Luftar Paja, Lazër Filipi, Skënder sallaku, Mevlan Shanaj, Limoz Dizdari, Alida Hisku, Kiço Mustaqi

Shën Valentini njihet në të gjithë botën si "Padroni i të dashuruarve". Ky përcaktim lindi nga një sërë legjendash, të cilat janë shtuar me kalimin ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 158 | Treguar: 21 - 30
Powered by www.merbraha.com v4.7