Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

Lulzim Basha: Qytetarët të parët, Tirana e para

Përmes një entuziazmi të jashtëzakonshëm në sallën e madhe të pallatit të sportit “Asllan Rusi”, kandidati zyrtar i “Aleancës ...

Pse po i turren Kalase se Lezhes ??????

Po vënë dorë mbi kalanë e Lezhës. Kafshërisht. Në fillim ka shkruar për këtë gjë arkeologu Lorenc Bejko ...

Çfarë klikojnë shqiptarët

Udhëtim në preferencat e frekuentuesve shqiptarë të internetit. Faqet më të shikuara, temat më të debatuara dhe interesat e popullit të ... me shume

Flasin për Shën Valentinin, Margarita Xhepa, Luftar Paja, Lazër Filipi, Skënder sallaku, Mevlan Shanaj, Limoz Dizdari, Alida Hisku, Kiço Mustaqi

Shën Valentini njihet në të gjithë botën si "Padroni i të dashuruarve". Ky përcaktim lindi nga një sërë legjendash, të cilat janë shtuar me kalimin ... me shume

Sokol Demaku: Në Göteborg të Suedisë u mbajt festivali i radiove lokale

NË GÖTEBORG TË SUEDISË U MBAJT FESTIVALI I RADIOVE LOKALE MË TITULL NÄRRADIOGALA   Nga Sokol Demaku   Mbrëmjen e të ejtës së fundit ... me shume

Sokol Demaku : Interviste me Nehat Jahiun

Nehat Jahiun mësues në shkollën nëntvjeqare  “Faik Konica” në Sllupçan dhe Orizare të komunës së Likovës në malësin e KumanovësNUK KA KËNAQËSI MË TË MADHE ... me shume

Shaban Cakolli: Në Gelsennkirchen të Gjermanisë mërgimtarët tanë shënuan ditën e flamurit.

Në Gelsenkirchen të Gjermanisë muaj më parë është themeluar një Shoqatë Kulturore-Sportive Shqiptare e cila është mjaft aktive.Unë mendoj se në diasporën tonë shoqatat janë ... me shume

Sokol Demaku:Bisedë me të renë dibrane Delvina Kërluku

MË LEJONI LIRINË E FJALËS SIME VETËN TA QUAJ PASHMANGSHMERI NDAJ POEIZSË Arti është përceptimi i dickaje përmes shqisave emocioneve ose intelektit.Të jesh pjesë e artit ... me shume

Flet zv.ministrja e Jashtme: Negociatat do të jenë të qeta dhe konstruktive

Liberalizimi ka zgjeruar rrugën e integrimit të Shqipërisë. Zv.ministrja e Jashtme, Edit Harxhi, deklaron për “Shqip” se ky është një vendim historik, i ... me shume

Udhëtimi pa viza, ja dokumentet që duhen në kufi

Këshilli i Ministrave të Brendshëm dhe të Drejtësisë të 27 vendeve anëtare të Bashkimit Europian pritet të marrë sot vendimin pozitiv për liberalizimin ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 161 | Treguar: 31 - 40
Powered by www.merbraha.com v4.7