Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

Pronto! Ju flasim nga Tirana

Çfarë mendoni se mund të bashkonte, në çdo orë të ditës dhe natës, durimin, gatishmërinë dhe mirësjelljen e një ...

Kadri Tarelli: SHKRIMTARI VIRON KONA, NJË KAFE ME MËSUESË NGA SUEDIA

 Kadri Tarelli Kafe me Vironin.Durrës më 25. 10. 2010.            SHKRIMTARI VIRON KONA, NJË KAFE ME MËSUESË NGA SUEDIA Me Sokol Demakun, shqiptarin nga Kosova, ...

Të vdesësh si “fans i Stresit”

Denisi i mbushi 19 vjeç në shtratin e spitalit. Prej 6 muajsh ai nuk është as i gjallë, as i vdekur. E ... me shume

Sokol Demaku: MIRË SE ERDHËT NË DURRËS!

Që nga sot karvani i miqësisë Suedi-Shqipëri  ka marrë rrugë drejt qytetit bregdetar shqiptar Durrës. Këtu kemi të bejmë me një projekt përpiluar kohë më ... me shume

Sokol Demaku: Bisedë më Vera Kutrti mësuese e edukimit special më fëmijët më zhvillim të vonuar autist në SHBA

          GJITHËCKA ME KOHËN MADJE DHE MË E AVANCUAR SE KOHA Më vjen në mendje një thenie mbase e sajuar pikerisht nga emigrantët në ... me shume

Antimafia’, sekuestro pasurive në familjen e Majlinda Bregut

Pronat dhe pasuritë e kunatit të ministres Majlinda Bregu, por ndoshta dhe të vetë ministres, mund të vihen nën sekuestro nga pala shqiptare. Burime ... me shume

Sokol Demaku: Fatkeqesishte ne vendin tone ka nevoje per shume ndryshime

Bisedë me Saranda  Kikaj piktore dhe mësuese e Aritit figurativ në Prishitnë Nuk është edhe shumë e vështire të motivohesh në Kosovë.....kryesisht me ... me shume

Ngacmoi vajzen qe njohu ne “Facebook”, arrestohet

Përveçse rrezikon riatdhesimin në Shqipëri, i riu shqiptar duhet të përballet edhe me akuzat e “cenimit të privatësisë” dhe “ngacmimeve seksuale”. Ngjarja ka ... me shume

Sokol Demaku: Intervistë me poeten dhe mërgimtaren Anjeza Sakaj

Ashtu sic e shpreha edhe më lart eksperiencen time në një vend kaq të zhvilluar sa Londra do të kisha dashur ta shfrytezoja pikërisht në ... me shume

Sokol Demaku:Bisedë me Blerina Hasën, durrësakja që studjon për master në universitetin Linköping të Suedisë

Malli per familjen me bënte që ndonjëherë të kthehesha dhe ta lija përgjysëm ate që kisha nisur, por me pak vullnet po arrij ta mbaroj. ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 161 | Treguar: 41 - 50
Powered by www.merbraha.com v4.7