Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

Sokol Demaku: Kosovaret Shkelqejne ne Gothia cup ne Goteberg te Suedise

 Në Göteborg të Suedisë nga 18 deri me 24 korrik po mbahet  Turniri ndëkombëtar i futbollit për të rinjë ”Gothia Cup” në ...

Përdhunueset, gratë e akuzuara për përdhunim në Shqipëri

Përdhunimi nuk ka qenë asnjëherë vepër ekskluzive e meshkujve edhe femrat janë gjendur përballë me këtë akuzë 10 femra të akuzuara ...

Gjakmarrja, Tropoja dhe Kukësi mbeten ende zona të nxehta

Nga fillimet e viteve ‘90 e deri më tani, Komisioni i Pajtimit të Gjaqeve ka mundur të pajtojë rreth 90 raste hasmërish, ndërkohë ... me shume

Sokol Demaku: Shenime nga Suedia nga fundi i vitit shkollor

MATURANTËT E GËZUAR IA SHTOJNË HIJESHINË QYTETIT Muzika, buritë dhe kënga djaloshare ishin ato cka përshkonin rrugët e qytetit të njohur të textilit, qytetit ... me shume

Londër, “vrasësi” shqiptar në duart e kryeministrit britanik Cameron

LONDER – Lajmifundit - Kryeministri britanik David Cameron tha se do të shqyrtojë rastin e një shqiptari banues në Britani i cili ka hapur proces ... me shume

Dy shqiptarë kapen me kokainë, grabitën mjekun italian në Siena

ITALI – Lajmifundit – 25 maj 2010 – Dy shtetas shqiptarë u arrestuan sot nga policia italiane me një sasi prej gjysmë ... me shume

Lekë Preçi: Nga aktiviteti arsimor dhe kulturor o Shkollës Shqipe në Gjermani

FESTË  E  VËRTETË  PËR  PRINDËR  DHE  NXËNËS   MËRGIMTAR   Kësaj radhe pjesëmarrës ishin 20 shkolla me 32 ekipe     ... me shume

Nuset shqiptare ringjallin fshatrat maqedonas

Në shumicën e fshatrave të thella malore në jug të Maqedonisë, po vazhdon realizimi i martesave mes beqarëve të vjetër maqedonas dhe nuseve të reja ... me shume

Valon Kurtishi: Shqiptarët paralajmërojnë protesta...

Maqedoni, shqiptarët paralajmërojnë protesta   Por qëllimët e saj dihet domethënë është rasti i Sopotit, Shkupi 2014, edhe shumë probleme tjera që na shqetësojnë kohën ... me shume

Zyrafete Manaj:Veprimtaria e gruas ne levizjen kombetare per clirim

                          Konference shkencore,Prishtine2 dhe 3 prill 2010           Veprimtaria e gruas ne levizjen kombetare per clirim Kur mora ftesen nga organizatori i konferences,me thene ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 158 | Treguar: 51 - 60
Powered by www.merbraha.com v4.7