Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

Sokol Demaku "Na ishte nje kohe..."

Nga vizita Radio Bullgarisë redaksisë shqip    Êshtë kënaqësi të jesh në mesin e miqëve të cilët adhurojnë dhe kultivojnë gjuhën ...

Sokol Demaku: Cdo pjesëtar i mërgatës shqiptare në diasporë është një mabasador

Cdo pjesëtar i mërgatës shqiptare në diasporë është një ambasador      Kështu thot Flamur Gashi nga Kinna e ...

Sokol Demaku:15 vjet me Shkollën Shipe ”Naim Frasheri” në Oslo të Norvegjisë

E ARDHMJA E FËMIJËVE VARET NGA MËSUESI I  MIRË  DHE BASHKËPUNIMI ME FAMILJEN “  15 vjet me Shkollën Shipe ”Naim Frasheri” në Oslo të ... me shume

Sokol Demaku:Ne qytetin e vogel e pitoresk suedez Kinna u festua Dita e Pavarësise se Kosoves

 FËMIJA IA SHTUAN MADHËSHTINË TË KREMTES    Në udhëheqjen e këshillit organizativë shqiptarët e qytetit të vogël dhe pitoresk të Suedisë perendimore Kinna ... me shume

Sokol Demaku: Edhe shqiptari mund dhe di te beje pune te medha ne perendim

Në qytetin Skandinav respektivisht suedez Borås ka kohë që funskionon Qendra shkencore për femijë dhe shkollar me emrin NAVET.Fëmijët por edhe të tjerët pra edhe ... me shume

Sokol Demaku:Nje doracak imireseardhur per atdhetaret ne Suedi

“Mësim fillestar shqip -suedisht ”- nga Ibragim EgriuIbrahim Egriu u lind në në Maqellarë të Dibrës më 1939. Shkollimin fillor e kreu në vendlindje kurse ... me shume

Diplomat Po, të drejtë pune jo

Fëmijët e imigrantëve në Greqi kanë të hapura dyert e shkollave por jo edhe ato të punës. Ligji u mohon të drejtën të huajve pa ... me shume

Greqi, debat për nënshtetësinë

Projektligji për dhënien e nënshtetësisë greke fëmijve të imigrantëve dhe dhënien të drejtave politike në pushtetin vendor imigrantëve të ligjshëm përjetohet si një shok kulturor ... me shume

Vladimir Bruçaj: Eshte fale emigrateve qe Shqiperia do te antarsohet ne BE

Eshte fale emigrateve qe Shqiperia do te antarsohet ne BE Nga Vladimir Bruçaj Pas impaktit te pare me boten e cilivizuar, ku jo te gjithe ... me shume

Papandreu "fal" shtetësinë greke për emigrantët

Ministri i Brendshëm: Homogjenët nga Shqipëria, 160 mijë vetëAleksandër MarkuSi një mesazh njerëzor që i përgjigjet ksenofobisë e ka cilësuar Kryeministri grek, Jorgo Papandreu, projektligjin ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 158 | Treguar: 61 - 70
Powered by www.merbraha.com v4.7