Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

Gjyqi më i gjatë dhe më i shtrenjtë në Oksford, liron nëntë shqiptarë

Gjyqi zgjati 11 muaj dhe kushtoi të paktën 1,9 milionë paund. Asnjë akuzë nuk qëndronteNjë grup shqiptarësh të akuzuar se drejtonin një ...

Të afërmit që vijnë në Britani të Madhe

Relatives Who Come to the United Kingdom ...

Sokol Demak:Fortesa Hoti Geteborg-Suedi mori cmimin për kultur për vitin 2009

Fortesa  Hoti Geteborg-Suedi mori cmimin për kultur për vitin 2009Bashkësia e qytetit Angared në Geteborg të Suedisë ndau cmimet per kulturë për vitin 2009 ku ... me shume

Dhjete menyra per te shmangur sherri-n

Per shqiptaret............. Jepi vetes disa zgjidhje. Këto seri do t’i vlerësojnë gjithsej dhjetë strategji konflikti. 1. Braktisja Braktisja e konfliktit do të thotë, fjalë për fjalë ... me shume

Shoqata "Scanderbeg" nè Parma dhe nisja e mèsimeve tè gjuhès shqipe

Anila Kadija Itali   U bènè tre vjet qè shoqata "Scanderbeg", e krijuar nè korrik tè 2006, nè qytetin e Parmès, ... me shume

Pranon të martohet me grekun, i vjedh 3600 euro shkesit

VLORË - Ka përfituar nga një njoftim martesor, për të marrë një sasi të konsiderueshme eurosh. "Historia e dashurisë", duket se ka ndihmuar mjaft mirë ... me shume

Sokol Demaku: U përkujtua dëshmori i kombit Vehbi Ibrahimi

Në Uddevala të Suedisë dhe në vendlidnjen e tij në Margesh  të Gjilanit u përkujtuar dëshmori i kombit Vehbi Ibrahimi       Në kuadër ... me shume

Fjale vetem fjale premtime qe nuk mbahen kurre nga qeverite per rikthimin e pronave pronareve legjitime

Nga Nik Skura       Kjo kange e kangetares italiane Mina (parole, parole, parole, soltanto parole) i pershtatet plotesisht qendrimit e ... me shume

Sokol Demaku: "Khayyam Books" nga GÖterborg prezanton librin shqip ne panairin e librit ne GÖterborg

Në qytetin  Göteborg të Suedisë nga data 24 deri më 27 shtator të ketij viti po mbahet Panairi i librit në të cilinë po marin ... me shume

Ankohen banorët: Muzika e lartë e lokaleve na lë pa gjumë

TIRANË- Të dëgjuarit muzikë është një dukuri ndaj të cilës veshi i njeriut jo vetëm që nuk mund të rrijë indiferent por e dëgjon ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 158 | Treguar: 71 - 80
Powered by www.merbraha.com v4.7