Hyrje | Aktualitet

Aktualitet

Sokol Demaku: U përkujtua dëshmori i kombit Vehbi Ibrahimi

Në Uddevala të Suedisë dhe në vendlidnjen e tij në Margesh  të Gjilanit u përkujtuar dëshmori i kombit Vehbi Ibrahimi      ...

Fjale vetem fjale premtime qe nuk mbahen kurre nga qeverite per rikthimin e pronave pronareve legjitime

Nga Nik Skura       Kjo kange e kangetares italiane Mina (parole, parole, parole, soltanto parole) i pershtatet ...

Sokol Demaku: "Khayyam Books" nga GÖterborg prezanton librin shqip ne panairin e librit ne GÖterborg

Në qytetin  Göteborg të Suedisë nga data 24 deri më 27 shtator të ketij viti po mbahet Panairi i librit në të cilinë po marin ... me shume

Ankohen banorët: Muzika e lartë e lokaleve na lë pa gjumë

TIRANË- Të dëgjuarit muzikë është një dukuri ndaj të cilës veshi i njeriut jo vetëm që nuk mund të rrijë indiferent por e dëgjon ... me shume

Shqipëria, turizmi malor i preferuar nga të huajt

Shqipëria është një destinacion i preferuar i të huajve jo vetëm për rivierën e mrekullueshme, por edhe për turizmin malor. Në një reportazh ... me shume

Greqi –Shqipëri, në mes emigrantët…

Minarolli, Ende probleme me Greqinë… “Ende ka probleme me Greqinë. Qindra e mijëra emigrantë vazhdojnë të përbëjnë problematikën në mes dy vendeve tona. ... me shume

Banorët e Nerezit: Me dhunë duan të na shpërngulin.

Gra, pleq e fëmijë të lagjes Nerez janë rrahur brutalisht në sy të policisë nga tifozët e quajtur “Komitë”. Ulërima e turmës së përbërë nga ... me shume

THIRJE: Drejtuar të gjithë përdoruesve të rrugës

Në këto ditë të nxehta të Korikur, rruget e vëndit tonë u përgjakën nga aksidentet rrugore më shumë se kurdoherë! Muaj Korik u ... me shume

BDSH: Letër institucioneve të Shqipërisë dhe Kosovës‏

Kryetarit të Republikës së Shqipërisë, Z. Bamir Topi , Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë... ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 161 | Treguar: 81 - 90
Powered by www.merbraha.com v4.7