Hyrje | Aktualitet | Njoftime | LIDHJA E SHKRIMTARËVE ARTISTËVE DHE KRIJUESVE SHQIPTAR NË GJERMANI

LIDHJA E SHKRIMTARËVE ARTISTËVE DHE KRIJUESVE SHQIPTAR NË GJERMANI

Hagener Str. 138 / b

58256 – E n n e p e t a l

 

 

                        Ftesë për  pjesëmarrje në manifestimin  kulturor tradicional kushtuar 

                        figurës poliedrike të kulturës shqiptare- Azem S h k r e l i t

 

Me gjithë zemër ju ftojmë të merrni pjesë në manifestimin kulturor kushtuar figurës poliedrike të kulturës shqiptare, Azem  S h k r e l i t ; me ç´rast do të  bëhet :

1.      Referim kushtuar jetës e krijimtarisë shumëdimensionale të Azem  Shkrelit

2.      Recital  me vargje të zgjedhura nga krijimtaria e Azem S h k r e l i t,

nga nxënësit e shkollës shqipe në Wuppertal

3.      Recitime të autorëve të LSHAKSH , kushtuar krijuesit të madh

4.      Shpallja e rezultatit të konkursit letrar të LSHAKSH në Gjermani për veprën më të mirë të vitit 2010 dhe ndarja e “Çmimi letrar  për mërgatën shqiptare, Azem S h k r e l i”

Ndërsa këto pika të programit do t´i begatojnë me këngët e tyre të zgjedhura: tenori i njohur Shkodran T o l a j ,

rapsodi i njohur Agim G a s h i 

dhe këngëtari i njohur Driton S. Gashi

 

Pas pauzës njëorëshe relaksuese dhe të bisedave të lira të mysafirëve:

5.      Program kulturor dhe artistik i lirë me këngëtarët e lartpërmendur  

6.      Recital i fëmijëve nga Wyrcburgu , pastaj prezantimi i fëmijëve të familjes Berisha nga Hajdelbergu, etj.

7.      Takim me krijuesit e shoqatës sonë…

Respekt i madh për familjen e ngushtë Shkreli që marrin pjesë dhe janë donatorë të këtij manifestimi të rëndësishëm të mërgatës shqiptare në Gjermani!

 

            Manifestimi mbahet më 05 qershor 2011  “Haus Ennepetal” – Gasstraße -10

                                                                                     58256 -  E n n e p e t a l

            Manifestimi fillon në orën  12.00, Ju lutemi ta respektoni!

Pjesëmarrja juaj do të na nderon !

 

Ennepetal,  29.05.2011                                Për LSHAKSH në Gjermani. Pal S o k o l i

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Xhirologaria e shoqatës:

Alb.B.Schriftst.Künstl.& Kulturschaffenden  e.V.

Knr: 7001704   Blz : 45 45 10 60   -  SpK. Enn. Breckerfeld - Ennepetal                                                                

Ndihma Juaj, sado e vogël, është shumë e nevojshme për aktivitetet e shoqatës sonë!

 

 

Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

0
Powered by www.merbraha.com v4.7