Hyrje | Aktualitet | Njoftime

Njoftime

Numra me rendesi

EMERGJENCA:Stacioni Policor : 92, 112Zjarrfikësit : 93Spitali, emergjenca : 94TMK : 038 543 283KOMUNIKIM:PTK - zyra informative : 988PTK - telefonia fikse ...

Mërgimi i ëndrrave

Pas antologjive poetike Altri Mondi dhe Tensione sentimentale, këto ditë, në editurën prestigjioze Do-minor, e pa dritën e botimit në Bukuresht edhe ...

Përfundoi festivali ndërkombëtar Eurofest 2008 në Shkup.

Përfundoi festivali ndërkombëtar Eurofest 2008 në Shkup1-Azgan Haklaj ndau çmimet Eurofest 2008U organizua në Shkup të Maqedonisë festivali ndërkombëtar Eurofest 2008. Në kryeqytetin e Maqedonisë ... me shume

E kuqe si një nuse

Ka rrëfyer në një roman një sagë 100-vjeçare. Me dhjetëra tema përfshihen në të. "Rosso come una sposa" ("E kuq si një nuse") është titulli ... me shume

LIDHJA E SHKRIMTARVE, ARTISTËVE DHE KRIJUSVE SHQIPTARË NË GJERMANI, PROMOVON LIBRA TE RINJ.

TE DIELEN ME 26.10.08- NË ESSEN TË GJERMANISËMBAHET TUBIM KULTUROR ME KRIJUES SHQIPTARË Me Organizimin e LSHAKSH, ne ketë tubim Kulturor do te bëhen Promovime të ... me shume

Libri Vrasesi i qymyrit on line

                         Personazhet e kësaj historie janë të gjithë krijim i fantazisë.     Po e shkruaj të zezë dhe të nënvizuar që të mos keni dyshime mbi ... me shume

U promovua libri “Kanada”. Autoret, Kastriot Frasheri dhe Shpetim Cami

Dje ne ambientet e Muzeut Historik Kombetar, u promovua libri publicistik i autoreve, Kastriot Frasheri dhe Shpetim Cami, “Kanada”. Libri eshte nje perpjekje serioze e ... me shume

20 Maji, një ditë plot emocione

Në oborrin e maternitetit u mbollen 20 Bredha, që u pagëzuan me emrin “Bredhat e 20 Majit” 20 MAJI, një ditë plot emocioneNga Albert ZholiKjo ... me shume

20 maji dita Kombetare e Femijeve Jetime‏

Me daten 19.05.2008, ne nja nga sallat e Hotel Tirana nga Instituti Kombëtar i Integrimit të jetimëve Shqiptarë,u mbajt nje Konference shtypi (nen kujdesin e ... me shume

KONKURS LETRAR

REPUBLIKA E KOSOVËSKOMUNA VUSHTRRIDrejtoria e Arsimit dhe Kulturës                    më 23.4. 2008KONKURS LETRARPër poezi Për të njëzetegjashtën herë me radhë, me 6 dhe 7 qershor 2008 ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 next total: 60 | Treguar: 41 - 50
Powered by www.merbraha.com v4.7