Hyrje | Lajmet e dites

Lajmet e dites

Protestat në Shqipëri

  Sot u zhvillua Protesta e shumë paralajmëruar nga krerët e Partisë Demokratike. Nga kryetari I partisë demokratike u thirrën të marrin pjesë e ...

Marshimi, Basha: Rama, puno. Në shesh nëse humbim statusin në qershor

Pas më shumë se pesë muaj nga qeverisja e socialistëve dhe në përkujtim të 23-vjetorit të rrëzimit të përmendores të ish-diktatorit Enver ...

Shkrimtari: Receta e parapëlqyer e hamburgerit për Heminguejin

“Ne hëngrëm lirë dhe pimë mirë e lirë dhe fjetëm mirë e ngrohtë së bashku dhe ne e deshëm njëri-tjetrin”, shkroi Ernest Heminguej (Hemingway) te ... me shume

10 hamendësimet e gabuara për femrat dhe paratë

  Seriali “Seksi dhe qyteti” mund të ketë lënë një pamje të mirë për femrat në aspektin e modës, por gjithashtu ka lënë pas disa stereotipa, ... me shume

Raport alarmues për trafikun e fëmijëve, Britania: Shqipëria furnizuesi kryesor i Europës

Shqipëria është një nga vendet e origjinës për viktimat e prostitucionit në vitin 2013 në Mbretërinë e Bashkuar. Me pas vjen Nigeria, Vietnami dhe Rumania. Më ... me shume

Basha në Korçë: Nesër në marshim kundër paligjshmërisë, anti-kushtetueshmërisë

Një ditë para protestës së opozitës, kreu i demokratëve, Lulzim Basha ka përsëritur nga Korça thirrjen për një pjesëmarrje masive, duke e cilësuar 20 shkurtin ... me shume

Papunësia, rinia dhe kriminaliteti në shqipëri

  Kemi folur shumë për papunësinë në shqipëri, por sa më shumë që po flitet nuk po shohim ndonjë ndryshim në statistikat e të papunëve. Teksa ecën ... me shume

KOSOVA 6 VJET SHTET

  Sot më 17 shkurt  2014 Kosova feston 6 vjetorin e pavarësisë.Kosova u shpall e pavarur më 17 shkurt 2008. Kjo ditë ishte pritur me shekuj ... me shume

Meta: Jemi një komb me bashkëjetese të shkëlqyer fetare, shembull për botën

Salla e Kuvendit të Shqipërisë hapi dyert për 121 gjimnazistë nga e gjithë Shqipëria, pjesëmarrës në Konferencën e 5-të të Modeli i Kombeve të Bashkuara. ... me shume

Llogaritja e re e papunësisë, shifra në Shqipëri shkon në 21%

Shifra zyrtare e papunësisë pritet të pësojë ndryshime të forta. INSTAT do të përdorë shumë shpejt një metodë tjetër për llogaritjen e saj, sipas standardeve ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 502 | Treguar: 41 - 50
Powered by www.merbraha.com v4.7