Hyrje | Lajmet e dites

Lajmet e dites

Aksident tragjik në Kukës

  Në oret e para te ditës se sotme  ka ndodhur nje aksident në aksin rrugor kukës- shishtavec  ku një furgon I kësaj ...

Shqiperi ne Lojrat Olimpike Dimerore “Sochi 2014″

Sot ne Fshatin Olimpik te Lojrave “Sochi 2014″ , Kyretari i bashkise se Fshatit Olimpik Elena Isinbaeva i uroi mireseardhjen Ekipit Olimpik Shqiptar dhe ne nder ...

Mbërrin në Prishtinë trupi i Vaçe Zelës, nesër homazhe në Tiranë

 Trupi i Vaçe Zelës, ikonës së muzikës shqiptare, e cila u nda nga jeta mëngjesin e 6 shkurtit mbërriti sot rreth orës 14.00 në Aeroportin ... me shume

Shuhet në moshën 74 vjeçare Vaçe Zela

Nuk e besojme se do te perseritet nje ze ne skenen shqiptare si ai i Vaces’-Ky ishte komenti me i perdorur i shume artisteve dhe ... me shume

Shaban Demiraj, Kodet e Gjuhës

“Gjuha shqipe dhe historia e saj” e Shaban Demirajt, mbetet një vepër me vlera aktuale për Albanologjinë. Edhe pse kanë kaluar 25 vjet nga botimi ... me shume

Turisti polak, artikull për Shqipërinë 'Vend magjepsës me makina e armë'

Vizitorët e huaj në Shqipëri nuk mund të lënë pa komentuar udhëtimin e tyre nëpër gjithë vendin. Kujtimet dhe mbresat që të lë një pushim ... me shume

Maqedonia: S ka devijim të Radikës pa miratimin e Shqipërisë

Maqedonia konfrimoi të premten në Tiranë se nuk do ta devijojë lumin Radika pa miratimin e qeverisë shqiptare dhe të komunitetit vendas në Dibër të ... me shume

Lamtumirë Laver Bariut, mjeshtrit të klarinetës!

  Personaliteti i muzikës popullore nga Përmeti, Laver Bariu i njohur si këngëtar dhe instrumentist në gërnetë, përcillet për në banesën e fundit. Usta Laveri u ... me shume

Problemet ekonomike dhe emigracioni, rritet numri i divorceve

Viti 2014 ka nisur me një fluks të lartë të numrit të kërkesë padive të regjistruara në Gjykatën e Faktit, në Kukës, sa i takon ... me shume

AKSIOMA TË PATJETËRSUESHME NË ZHVILLIMIN HISTORIK

  (Rreth librit “Latinët e harruar” të Valentin Mustakës)   Vladimir Muça   Është libri i parë që më bie në dorë i shkruar aq thjeshtë e me aq dashuri  ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 502 | Treguar: 51 - 60
Powered by www.merbraha.com v4.7