Hyrje | Lajmet e dites

Lajmet e dites

Flet Koloneli në Rezervë, Dr. Mikado Shakohoxha: Korrik - dhjetor, 1974 muajt që tronditën ushtrinë

  Si ishte e ndarë Ministria e Mbrojtjes në vitin 1974                                    -Petrit Dume, organizoi stërvitjen me Korpusin e Shkodrës -Petrit Dume dhe Hito Çako ...

Radikalizmi i kryeministrit të Turqisë Rexhep Tajip Erdogan shqetësim për Sirinë dhe vendet rajonale!

  Nga Asllan Dibrani Qëndrimi i Turqisë mbi situatën në Siri  i  kryesuar  nga Kryeministri Rexhep Tajip Erdogan  i dobët ...

Aksidenti i legjendarit të F1. Majkell Shumaker mes jetës dhe vdekjes

Shtate here kampioni i botes ne formula 1, Michael Schumacher, ndodhet mes jetes dhe vdekjes pas aksidentit te djeshem ne pisten e skive ne Mirebel, ... me shume

Marjan Sebaj-Sopi: Krishtlindja - shkëlqim, shndritje dhe gëzim për mbarë njerëzimin!

Krishtlindja - shkëlqim, shndritje dhe gëzim për mbarë njerëzimin! “Ashtu të shndrisë edhe drita juaj para njerëzve, që t’i shohin veprat tuaja të mira e ... me shume

Elvi Sidheri: Refuzim!

REFUZIM! Nga Elvi Sidheri   Mbaj mend në pranverën e vitit 2009, diku përpara zgjedhjeve parlamentare që aq shumë do të kontestoheshin më pas, vizitën e ish ... me shume

Franca ben zemren e pare artficiale dhe e provon ne nje njeri me sukses.

    Një zemër artificiale që mund të japin pacientëve deri në pesë vjet të jetës ekstra i është futur me sukses për herë të pare ne ... me shume

Gjithe Bota do te kujtoje Nelson Mandela

Shqiperia u bashkua me pjesën tjetër të botës në zi humbjen e heroit anti-aparteidit Nelson Mandela.Turmat u mblodhën shume vende të botes për të kujtuar ... me shume

Sevdaja turke

  Ndue Ukaj Pasi shpallën vëllazërinë me pushtetarë turq, pasi provuan ta ndërrojnë historinë dhe perceptimin për të kaluarën osmane në trojet arbnore, qeveria e Kosovës bëri ... me shume

NJERIU I CILI HAPI DRITARE TË NDRITSHME NË LETËRSINË TONË

  Shkruan;Shaban Cakolli     Letërsia jonë është fatlume,nga se ajo ka njerëz që janë të mishëruar me te,të cilët e ruajnë,e kultivojnë,e pasurojnë,hedhin dritë mbi te,mbi krijuesit e ... me shume

Ministrja e Jashtme italiane qetëson Tiranën për TAP: uk do pezullohet

Fatjona Mejdini Ministrja e Jashtme italiane, Ema Bonino (Emma Bonino) zhvilloi dje një vizitë zyrtare në Tiranë ku theksi u vu te ndihma që vendi fqinj ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 502 | Treguar: 61 - 70
Powered by www.merbraha.com v4.7