Hyrje | Lajmet e dites

Lajmet e dites

Policia e Shtetit bëhet nga e para, zëvendësohen të gjithë drejtuesit

Reforma - 24 orë E martë - 20:45 - Kryeministri Edi Rama shkoi në Ministrinë e Brendshme, ku takoi ministrin Tahiri, drejtorin e Policisë së ...

15 vite pas vrasjes, Azem Hajdari prehet tek Varrezat e Dëshmorëve

15 vjet pas vrasjes, Heroi i Demokracisë, Azem Hajdari do të prehet në varrezat e Dëshmorëve të Kombit. Eshtrat e liderit të ...

Thaçi: Veprimet e Maqedonisë, anti-evropiane

“Bllokimi i mallit nga Kosova dhe i lëvizjes së lirë të qytetarëve që duan të shkojnë në Maqedoni është veprim anti-evropian”, thotë kryeministri i Kosoves, ... me shume

Rama prezanton programin qeverisës, Opozita bojkoton kuvendin

Kryeministri i ri Edi Rama ka mbajtur fjalimin e parë para Kuvendit sot në darkë, një fjalim që ka qenë dhe prezantimi i programit qeverisës ... me shume

A janë "të rrezikshëm" për Zvicrën ushtarët shqiptarë?

Gazeta “20Minuten” i kushton një artikull shqetësimit të paraqitur herë pas here në opinion lidhur me atë se sa “të besueshëm” janë të rinjtë me ... me shume

E plotësuar: Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur ta fitojë medaljen e artë në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Rio de Janeiro, duke e mposhtur në finale brazilianen Erika Miranda.

Siç edhe u prit, Kelmendi pati punë jashtëzakonisht të vështirë ndaj Mirandës e cila konsiderohej pak më shumë favorite se xhudistja jonë. Mirëpo, kjo nuk i ... me shume

Legalizimet, Berisha sulmon kryebashkiakun e Vlorës

Kryeministri në detyrë, Sali Berisha ka sulmuar dje kreun e opozitës dhe kryeministrin e ardhshëm Edi Rama si dhe kryebashkiakun e Vlorës Shpëtim Gjika se ... me shume

Jaka: Janë gjoba abuzive që shkojnë deri në 1 milionë lekë të reja

Kompania CEZ e ka zhytur në gjoba sipërmarrjen private. Biznesi është ankuar për shuma abuzive të gjobvënies që shkojnë në 1 milionë lekë të reja. ... me shume

Ministri i Diasporës Ibrahim Makolli: “Belle Air”-it t’i hiqet licenca

Kosovë 14 Gusht 2013 – Sipas  Zëri.info, Ministri i Diasporës së Republikës së Kosovës ka kërkuar heqjen e liçences së kompanisë ajrore Belleair. Me të ... me shume

Basha prezanton në Elbasan, platformën e tij për kryetar të Partisë Demokratike

Mirë se ju gjej, vëllezër dhe motra të Partisë Demokratike të degës Elbasan, zonja e zotërinj, të dashur miq, kolegë, bashkëpunëtorë!   Pas shumë kohësh shoh këtu ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 502 | Treguar: 71 - 80
Powered by www.merbraha.com v4.7