Hyrje | Lajmet e dites

Lajmet e dites

Grushti i Shtetit në Egjipt: Ushtria rrëzon presidentin Morsi, shteti në krizë

Komandanti i ushtrisë së Egjiptit, gjeneral Abdel Fattah al-Sisi deklaron se, kushtetuta e Egjiptit është pezulluar deri në mbajtjen e zgjedhjeve të ...

Sali Berisha: Fjalimi i plotë i lamtumirës

“Të dashur demokrate dhe demokratë, qytetare dhe qytetarë, mbështetës të Partisë Demokratike, shqiptare dhe shqiptarë në Shqipëri edhe kudo që jeni, Sot jam para jush ...

Basha: Tapitë në shtëpitë e qytetarëve, brenda 30 shtatorit

Tiranë- Një tjetër bllok urban në Njësinë Bashkiake Nr. 9 ka përfunduar rikualifikimin. Me sipërfaqe prej 4.5 ha, në këtë bllok janë ndërtuar të gjitha rrugët ... me shume

A e urren Google Shqipërinë? Google jep shpjegime

Duket si absurde por eshte e vertete. Google eshte bere objekt akuze nese kjo kompani e urren shqiperine apo gjuhen shqipe.Matt Cutts i eshte pergjigjur ... me shume

Berisha: Rama në 90 ditë nuk ka shqipëruar fjalën pension

Kryeministri Sali Berisha ka mbyllur dje fushatën elektorale në tri qarqe, ku në secilin prej tyre ka kërkuar një mandat më shumë për Par-tinë Demokratike. ... me shume

Donald Rumsfeld: Kryeministri Berisha është aset i çmuar

Ish-sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld i cili ndodhet prej dy ditësh në Tiranë, ishte i pranishëm dje në bashkëbisedimin për NATO-n, së bashku me ... me shume

Plani i madh i Stalinit për të filluar Luftën II Botërore

22 Qershor 1941 – Mbrojtja nëpërmjet sulmit       Nga Saimir Lolja   Parathënie Ne foto (Pallati i Sovjetëve, 500 m i lartë, ku do zhvilloheshin ceremonitë sa herë ... me shume

Ëndërr e bërë realitet, hapet sot autostrada Elbasan-Tiranë

Eglantina Nasi Me afer kryeqytetit. Me afer tregjeve dhe zhvillimeve. Kjo enderr e kahershme e qytetareve te Elbasanit, e cila kthehet ne nje realitet te ... me shume

Berisha: Meta do kreun e PS, Rama të ruhet prej tij

Kryeministri Sali Berisha u vu mbrëmë për herë të parë përballë gazetarit Arjan Çani në emisionin “Zonë e lirë” në TV Klan. Për rreth 150 ... me shume

Fron Nahzi, një gazetar i specializuar në zhvillimet ndërkombëtare për websitin e famshëm “Huffingtonpost.com”, i ka kushtuar një analizë zhvillimeve të fushatës zgjedhore në Shqipëri. Me një ironi therëse ai vë në lojë të gjithë aktorët e politikës shqip

Zgjedhjet në Shqipëri: Premtimet për ndryshim, a thoni të jenë të vërteta? Nga Fron Nahzi Gazetar i specializuar në zhvillime ndërkombëtare   Është një fushatë e çmendur, e çmendur, ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 502 | Treguar: 81 - 90
Powered by www.merbraha.com v4.7