Hyrje | Intervista

Intervista

Intervistë/ Vladimir Grillo: Adil Çarçani na lejoi të shkonim në Greqi dhe pse sportistëve ju gjetën rreth 2 mijë dollarë

Nga Albert ZholiIntervistë/  Vladimir  Grillo: Adil Çarçani na lejoi të shkonim në Greqi dhe pse sportistëve ju gjetën rreth 2 mijë dollarëÇasti ...

intervista Xhevahir Spahiu‏

Nato në këndvështrimin e poetitIntervistë/ Pjetërbudët, Skëndërbetë, Frashërinjtë,  ishin nismëtarët e  rrugës  për në  EuropëXhevahir Spahiu: Ftesa në NATO, hap  një  epokë  ...

Intervistë me humoristin dhe komentatorin sportiv Veli Rada

Mes humorit dhe komentimit të ndeshjeve sportive      Intervistë me humoristin dhe komentatorin sportiv Veli Rada, me rast të 65-vjetorit të tij.E gjeta në prova duke ... me shume

interviste me Skender Kamberi?n

Nga Albert Zholi Skënder Kamberi:Të dashurosh do të thotë të jetosh. Të dashurosh është artBrenda qenies së një piktori ekziston flirti BoxLindi më 1939 në ... me shume

Intervistë me aktoren dhee kengetaren Juli Ndoci

Nga Albert ZholiVajza është gëzimi më i madh i jetës sime.Intervistë me aktoren dhee kengetaren Juli NdociE qeshur, dinamike, e ëmbël, lozonjare, e shkathët por ... me shume

Intervistë: Luan Zhegu, ja misteret e mia në dashuri, politikë dhe skenë

Nga Albert ZholiMbititull:Puthja më e bukur, ditën kur mora çelësat e shtëpisë TitullIntervistë: Luan Zhegu, ja misteret e mia në dashuri, politikë dhe skenë Disa ... me shume

Tuna: Ja dashuria ime

Këngëtarja nga Shkupi, Altuna Sejdiu, pranon se janari i këtij viti ka qenë pasiv sa i përket anës profesionale të saj, por ajo premton se ... me shume

Intervistë ekskluzive z. Muharrem Shabanit, dhënë revistës “Republika” të Lubjanës në Slloveni

Biografia e z. Muharrem SHABANITMuharrem Shabani është i lindur më 1949 në Samadrexhë të Vushtrrisë, Muharrem Shabani do të mësyjë me hapa të sigurt drejt ... me shume

Intervistë: Frederik Ndoci

Nga Albert ZholiIntervistë:  Frederik  NdociÇ`vlerë ka dita e parë e pranverës,Kur zemrën ma ngrive, kur the se do ikiNë Shqipëri, janë  pesë  burra  që duhet ... me shume

Intervistë/ Flet Presidenti i Shoqatës së Invalidëve FIBA të Italisë, z. Xhuzeppe Trieste

"Ne duam të na trajtojnë si të barabartë.Puna nuk bëhet vetëm me këmbë apo me dy duar Puna bëhet më shumë me mendjeDuam të bëjmë dhe ... me shume

Intrevista-Emigrantja qe u be biznesmene e fuqishme-17 vjet pa a pare?

Intervistoi; Albert ZHOLI  Eva Manthiu/Emigrantja qe u be biznesmene Pavarsia e Kosoves, nentori i dyte per shqiptaretT’ju tregoj sa punë kam bërë,  ju nuk do e besoni.  Kisha ... me shume

Interviste me piktorin Fate Velaj

Interviste me piktorin Fate VelajNga Albert ZholiFate Velaj: Dashuria është "piktura" më e bukur e jetës.Energjik, i vëmendshëm, praktik, i etur për dije, këto ishin ... me shume

Ekskluzive programe falas

Progame falas per te shkarkuar ne kompjutrin tuaj mjafton te shikoni me vemendje programet e me poshte dhe pastaj klikoni ne download per te shkarkuar programin ... me shume

Interviste me 'Artisten e Merituar' Fitnete Rexhen

Fitnete Rexha lindi në Tiranë më 3 prill 1933, vdiq në Tiranë më 14 gusht 2003. Ne intervisten e realizuar nga gazetari Beqir Sina, artisja ... me shume

Rovena Dilo dëshirat e mija për shqiptarët e 2008

Në një intervistë për gazetën “Sot”, këngëtarja e mirënjohur flet për vitin që po mbyllet dhe atë që po afron.Por dhe mbi planet në aspektin ... me shume

Intervistë me Minsitrin e Punëve, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Z. Kosta Barka

..”Aktualisht janë në fuqi marrëveshjet bilaterale të punësimit me Gjermaninë, Greqinë dhe Italinë”..“...Përsa i përket marrëveshjeve reciproke të sigurimeve shoqërore, si një ngaproblemet më të ... me shume

Intervista : Zajmina Vasjari: Lidhja me Turin me ka ndryshuar jeten

Ndryshe nga gjithë këngëtarët, që periudhën e stinës së verës e shohin si më të artën dhe fitimprurësen, për Zajmina Vasjarin, kjo kohë është kthyer ... me shume

Interviste me Ismail Kadarene

Nga IllyriaNë një intervistë dhënë gazetës shqiptaro-amerikane “Illyria”, që botohet në Nju-Jork, për numrin special të 28 nëntorit, shkrimtari Ismail Kadare foli për situatën, në ... me shume

Intervistë me poeten dhe shkrimtaren Mardena Kelmendi.

Atdheu është në cdo hap të jetës sime!  Intervistë me poeten dhe shkrimtaren Mardena Kelmendi.Biografia                                                                                                                                                    Ka lindur në Berat nga një familje me tradita dhe ... me shume

Interviste me kengetaren Ermanda Durmishi

Këngëtarja Ermanda Durmishi  në prag të një albumi të dytë.  Emigracioni është sfida më e madhe e kohës së sotme moderrneÇasti më i vështira i ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 207 | Treguar: 181 - 200
Powered by www.merbraha.com v4.7