Hyrje | Intervista

Intervista

Intervista: Flet studiuesi dhe specialisti i këngës popullore Bajram Lapi

Dokumentari i polifonisë do jetë real larg politizimeve Petro Marko thotë kënga labe është si gurët, retë, si vesa e shiut ...

Intervista:Iliriana Sulkuqi

Flet poetja, publicistja, ish-komisarja e kompanisë së vajzave në ish-Shkollën e Bashkuar, Iliriana Sulkuqi   Si lashë pianon, për “ëndrrën ...

Intervistë me Dr . Luljeta Gashi -Gerdung, mjeke specialiste,përkthyese , artiste dhe veprimtare e dalluar!

Nga Asllan Dibrani   Bashkëbisedimi ynë me Dr.Luljeta Gashin , nuk ishte edhe aq i lehtë, sepse të realizosh një intervistë me një ... me shume

Flet këngëtarja Darina Gjebrea: Nuk ka politikë më të mirë se kënga

Dashuria është një magji shpirtërore, një ëndërr që s’njeh kufij   Nga Albert ZHOLI   Kur ka filluar të këndojë ... me shume

Ndihma që ju të duhet te fitonin punen qe enderoni.

Mendimi për të bërë një ndryshim karriere mund të kërkoj të gjithë emocionet e mundshme tek ty, nga emocioni të fillosh nga e para me ... me shume

Intervista: Flet Neptun Bajko, ish-traineri i ekipit të Partizanit dhe i ekipit Kombëtar

Unë e Kiço Mustaqi si ua mernim lojtarët rretheve dhe blinduam Partizanin   Albert ZHOLI   Pasi lexoi monografinë “Kiço ... me shume

Intervista: Flet Kryetari i ri i Komunës së Reçit, Esat Shehu

 Kandidova për të majtën dhe pse jam i djathtë Pas 21 vjetësh në Reç fiton e ... me shume

Intervista:Flet Izet Demiraj Kuraj zv/komandant i Brigadës së Tankeve, Shijak

Ju rrëfej historinë e tankeve, si u armatos Shqipëria me 1000 mjet të blinduaraAlbert ZHOLINuk kishte shumë vite që Shqipëria ishte çliruar nga pushtimi nazi-fashist, ... me shume

Interviste: Samie Isufi ish bashkeshortja e Kadri Zekes

Portret- intervistë me Saime Isufin ish-bashkëshorten e  Kadri Zekës me rastin e 30- vjetorit  të ngjarjeve të viteve  81-ta  Nga Asllan DibraniKy vit ishte ... me shume

Intervista: Flet ish këngëtarja, aktorja e talentuar Yllka Mujo

  Në vend të një protreti   Ja mardhëniet e mia me  Rajmonda Bulkun   Albert ZHOLI   ... me shume

Interviste:Bisedë ekskluzive e Akademikut Rexhep Qosja

Shqiptarë, po u privatizohet shteti!   Çka i lejoj vetes, nuk ta lejoj ty!   Në momente të vështira për ... me shume

Intervista: Flet piktori Gëzim Tirana: Piktura e Van Gogut të gozhdon

  Tek piktura gjej veten, gëzimin, qetësinë shpirtërore, sigurinë e jetës Albert ZHOLI   -Kur dhe si ka filluar piktura tek ... me shume

Intervista: Flet ish aktorja, ish-këngëtarja Edi Luarasi

Ja si prezantova dy Festivalet më të ëvshtirë të 10-tin dhe 11-tin  Festivali i 11-të u dënua sepse nuk i këndoi Partisë  Ja ... me shume

Aleksandër Arvizu: Sali Berisha, politikan i denjë për Shqipërinë- Edi Rama është në rrezik në 8 Maj

Intervista e ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në emisonin “Opionin” të gazetarit Blendi Fevziu. Mirësevini Ambasador Arvizu!Ambasadori Arvizu: Faleminderit.TV Klan: Është hera ... me shume

Intervista:Flet aktori dhe regjisori Vasjan Lami

Nuk mund të bëj dallime   teatër- film Albert Zholi Teksa gjerb kafenë dhe thith cigaren në lokalin përballë Teatrit Kombëtar, ai hedh vështrimin ... me shume

Intervista:Flet sudiuesi i artit dhe piktori abstraksionist Leonard Voci

Pa përkrahur artistët e mëdhenj, një komb nuk do të ketë të ardhme Politikës nuk i intersojnë njerëzit e punës, të formuar, artistët ... me shume

Intervista:Flet Nismëtari i Lidhjes Intelektuale Rinore të Gjirokastrës Albi Koçi

Meritat e Elmaz Boces i ka marrë xhaxhai i Enver Hohës, Hysen HoxhaMë 13 Mars ditën e vrasjes së Bimbashit, tubim për vrasjen e harresës ... me shume

Intervista:Flet pianistja, pedagogja e Akademisë së Arteve Rudina Ciko

10 vjeçe dola në skenën e TOB Ja si e njoha dhe u dashurova me Zhanin Problemi i femrave është që ... me shume

Intervista: Petrit Kumi:Si kam fotografuar Enver Hohën, Mehmet Shehun dhe Ramiz Alinë

Specialisti i fotografisë shqiptare Petrit Kumi, rrëfen punën udhëheqjen: Ja fotografitë e mia për Enverin, Mehmetin dhe Ramiz Alinë Puna në ... me shume

Interviste:Flet piktori dhe pedagogu Gazmend Leka

Jam goditur dy herë në diplomat e mija,në Lice dhe ne Akademi Ja si i vizatoja legjendat shqiptare dhe i përdorja si ilustrime për librat ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 207 | Treguar: 21 - 40
Powered by www.merbraha.com v4.7