Hyrje | Intervista

Intervista

Intervista: Myzafer Korkuti

Enciklopedia Shqiptare do dhe duhet të jetë shumë vëllimshme  Akademia serbe, ka 50 tema studimore që i kushtohen albonologjisë Maqedonia ka vënë ...

Kryeministri Berisha në "Studio e Hapur", intervistë me gazetaren Eni Vasili

Kryeministri Sali Berisha ishte në “Alsat” në një intervistë ekskluzive për “Studion e Hapur”, të Eni Vasilit, ku foli pas kthimit te ...

Bajazit Cahani:Interviste me poeten Fatime Kulli

Poezia është një lindje e pavetëdijshme Pyetje:-Gëzim apo pikëllim ishte ardhja jua në këtë botë?   - Shpesh herë në jetën ... me shume

Sokol Demaku: Bisedë me Murat Kocin, mësues dhe aktivit i dalluar në jetën kulturore të shqiptarëve në Skandinavi

Kurreshtja për dije, për të zbuluar të panjohuren është natyrë e njeriut por kjo veti, dhunti cfaqet krejtësisht hapur tek femijët e të rinjt Roli i ... me shume

Intervistë: Kujtim Dashi

Flet shkrimtari Kujtim Dashi për botimin e ri “Pesë yje mbi mjerim”Jeta, “pesë yjë mbi mjerim”Sapo keni botuar librin juaj “Pese yje mbi mjerim”. Pse ... me shume

Sokol Demaku: Bisedë me Hafije Zogah, mjeke e mjkësisë familjare ne Islandë

Krenohem me ate që jam shqiptare, ndjej nevojë për lidhje kontinuele me Kosovën    Një prezentim të shkrutër për lexuesit tan!   ... me shume

Albert Zholi: Intervista: Monika Lubonja

Flet aktorja dhe regjisorja Monika LubonjaShoqëria shqiptare është mjaft maskilisite dhe pengesë për të divorcuaratJetojmë në një shekull ku njeriu është i lirë në zgjedhjeRruga ... me shume

Albert Zholi:Intervista: Gaspër Shllaku

Flet kameramani I TVSH-së Gaspër ShllakuJa si e fshehëm markën e kamereës amerikane të mos e shihte Enver HoxhaNë kongresin e 7 të PPSH, TVSH, ... me shume

Sokol Demaku:Intervistë me mikun e shqiptareve Ullmar Qvick

 Sokol Demaku: Intervistë me mikun e shqiptarëve dhe njohësin e mirë të gjuhës, historisë dhe kulturës shqiptare Ullmar  Qvick      Bota demokratike ... me shume

Intervista:Labëria Luzha

Flet Labëria Luzha, mësuesja kosovare e bija e deputetit Berat LuzhaNdihem krenare për emrin që kamSot emrin Labëri s’do ta ndroja me asnjë pasuriNga: Albert ... me shume

Intervista: Arjana Loçen

Gazetare /PoeteArjana Loçe ka lindur më 28 maj të vitit 1986 në qytetin e Kuçovës, në një familje me tradita shkollimi dhe edukimi. U rrit ... me shume

Intervista: Aleksandër Jorgaqi

Flet ish drejtori i fermës së Roskovecit në Fier veterineri Aleksandër JorgaqiMehmet Shehu dhe pse prepotent e dëgjonte me vëmëndje zërin e specialistit.Albert ZholiZ. Aleksnadër ... me shume

Intervista: Zamira Kita

Flet aktorja dhe Drejtoresha e Teaitrit tw Korwccws Zamira KitaMehmet Shehut ne Korcce ne nje Koncert i lidha shamine e kuqeZnj. Zamira, Ju para ca ... me shume

Intervista:Elsa Xhai

Flet gazetarja, pedagogja, aktivistja e spikatur dhe publicistja Elsa Xhai    Folëse Publiciste Aktiviste e gruas Pedagoge Libri i parë titullohej “Të flasim bukur dhe me ... me shume

Intervista:Çelo Boraj

Flet Çelo Boraj ish komandant i Divizionit të Tropojës në vitet 1980-90Skafi i Fierzës është dhuratë e Stalinit për EnverinÇelo Boraj ka qenë komandant i ... me shume

Intervista:Flet Drejtoresha e Përgjithshme e Arkivave të Republikës Nevila Nika

Ndërtesat arkivore kanë një rregjim tjetër nga ai i ndërtesave të institucionve të tjera Albert Zholi -Zonja Nevila, ju keni disa kohë që drejtoni një ... me shume

Intrevista:Thaçi: Haga po pengon njohjet

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë ekskluzive për BBC-në ka thenë se 2009-ta ishte një vit i mbarë për Kosovën, ndërkaq viti 2010 ... me shume

Intervista : Bamir Topi

Presidenti i Republikes, flet per zhvillimet politike ne vend dhe kritikon qendrimin e PS dhe kreut te saj per zgjedhjet dhe bojkotin ende pa afat ... me shume

Intervista:Evis Ahmeti

Shpeshherë femrat e ekranit trajtohen si ‘’kukulla televizive’’ Dashuria për mua është vetë jeta, lumturia dhe gëzimi Moment i vështirë është që në studio personazhet ... me shume

Intervista: Berat Luzha

Flet Berat Luzha deputet i Kuvendit të Kosovës Nga: Albert Zholi Serbët i frikësoheshin shumë shtimit të numrit të shqiptarëve në ish-Jugosllavi. ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 207 | Treguar: 61 - 80
Powered by www.merbraha.com v4.7