Hyrje | Intervista

Intervista

Intervista: Flet Mirela Bogdani

kandidate për deputete në Partinë Konservatore të Britanisë së MadheKandidatët në BM financohen nga partia (ose “associations”) dhe të gjitha shpenzimet deri ...

Intervista: Katina Bejleri

Flet këngëtarja e polifonisë himarjote, fituese e dhjetra ccmimeve kombëtare dhe ndërkombëtare Katina Bejleri Jam pasardhëse e Koco Cakalit që ka kënduar me ...

Intervista: Skënder Hasko

Mehmet Shehu më ka thënë “ti qenke pak i lashtë” Skënder Hasko është një ndër shkrimtarët më të lexuar për fëmijë. Tashmë në arikvin e ... me shume

Intervista: Flet këngëtarja e mirënjohur Alida Hisku

Tashmë në pozicionin e një shkrimtareje dhe si kryetare e grupit muzikor "Melodi Rain"   Libri më bëri më shumë publike, ... me shume

Intervista: Ermira Babaliu

“Librat të mësojnë të thuash me vehte, siç ka thënë i madhi filozof "Unë di një gjë,që nuk di asgjë". Kam realizuar albumin ... me shume

Intervista: Xhevahir Spahiu

Monografitë bëjnë historinë e vogël, që po ti bashkosh bëjnë historinë e madhe   Jashtë bëjmë famë, brenda hamë njeri-tjetrin ... me shume

Intervista: Zyhdi Dervishi

Për të merituar statusin e intelektualit lipset të jesh kurdoherë veprimtar shoqëror kundërkonformist Albert Zholi - Kanë kaluar 17-18 vjet që kur shqiptarët i shkatërruan muret e ... me shume

Intervistë me poeten Fatime Kulli

Intervistë me poeten Fatime KulliDashuritë e mia të “fshehta”...Fatime Kulli është autore e 19 librave me poezi, prozë, kritikë dhe letërsi për fëmijë. Ajo shquhet ... me shume

Intervista: Klajdi Selimi

Jeta e balerinit shqiptar në Itali Ka mundur që të bëjë për vete jo vetëm shqiptaret, por edhe italianet. Si një nga protagonistët më të ... me shume

Intervista: Flet këngëtarja e mirënjohur Aida Ndoci (Dyrrah)

Flet këngëtarja e mirënjohur Aida Ndoci (Dyrrah)Ja cila është dashuria ime e madheNga Albert ZholiE qeshur, e thjeshtë, me veshjet tepër ekstarvagante, gjithmonë në kërkim ... me shume

Marigona Dragusha-shoqëruesja e dytë e Miss Univers 2009

PERËNDESHA E BUKURISË KOSOVAREIntervistoi:Flora Durmishi Marigona Dragusha-shoqëruesja e dytë e Miss Univers 2009“ I kërkova kryeministrit të Bahamasë ta njohë Pavarësinë e Kosovës. Besoj që ... me shume

“Të zhdukim pikat kufitare që na ndajnë me Kosovën”

ntervista/ Kryeministri Berisha tregon projektet mes dy shteteve Midis Kosovës dhe Shqipërisë nuk duhet të ekzistojnë më pikat kufitare të cilat krijojnë vështirësi në lëvizjen ... me shume

Intervista:Gladiola Busulla

Të vetmet gjëra që kam botuar në prozë kanë qenë ese dhe kritika mbi romane apo piktura.   Poezia është  njëlloj si ... me shume

Intervista:Flet Sonilda Hoti, nxënësja nga Mamurasi që tashmë është emigrante në Itali

Mentaliteti i familjeve shqipëtare është shumë i ndryshëm me atë të familjeve italiane Një vajzë simpatike, e thjeshtë e ... me shume

Intervista:Flet Roel Schuyt, përktheusi hollandez i veprave letrare të Ismail Kadaresë

Nga:Albert Zholi Kadare ishte për një kohë të gjatë i vetmi shkrimtar shqiptar që njihej në Hollandë   Mbështetjen më ... me shume

Intervista: Akademiku, Esat Stavileci

  Nga: Albert Zholi   Kosova e ka “parë” Enver Hoxhën në një pasqyrë tjetër nga ajo që e shikonin në Shqipëri ... me shume

Intervista/ Flet Prof. Dr. Bashkim Kuçuku

Albert Zholi  Intervista/ Flet Prof. Dr. Bashkim Kuçuku, pedagog në  Universitetin e Tiranës dega gjuhë-letërsi, një nga kritikët letrarë ... me shume

Intervista: Mira Çausholli (Histori Dashurie!)

Mira Çausholli, rrëfen për emisionin e saj më të ri në "Vizion Plus" me titullin "Histori Dashurie". Cilët janë personat që do të bëjnë ... me shume

Intervista: Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, tashmë emigrante në Gjermani, Alma Hyska (Civeja)

Flet këngëtarja e mirënjohur shqiptare, tashmë emigrante në Gjermani, Alma Hyska (Civeja) Beratit i detyrohemi te gjithe ALMA Hyska (Civeja), një këngëtare inteligjente , e ... me shume

Intervistë me Aida Shtinon - Ja rruga që do të ndjek për të gjetur njerëzit e humbur të Shqipërisë

Shumica ndodhen në Itali dhe Greqi. Ju tregoj shantazhet dhe kërcënimet që më vijnë me telefon. Pse ndërrova tre stacione televizive Aida Shtino prej disa ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 207 | Treguar: 81 - 100
Powered by www.merbraha.com v4.7