Hyrje | Intervista

Intervista

Flamur Topi: Unë dhe fëmijëria e Bamirit

Intervista / Doktor Flamur Topi rrëfen emocionet për titullin e marrë, "Mjeshtër i madh", nga Presidenti i Republikës. 40 vjet mbi ekran, ...

Olta Boka: Përpiqem të jem vetvetja.

Olta Boka flet për angazhimin në muzikë, për jetën e përditshme që bën dhe për videoklipin e saj më të ri. Si ...

"Nuk jam nje grua e llastuar nga fati"

Intervista:Producentja e mirenjohur Zana Cela per "KJ", ne lidhje me misionin e saj "Akademik". Nje bisede ndryshe me moderatoren qe mban ne shpine nje karriere ... me shume

Intervista: Flet kënëgëtarja e mirënjohur Alida Hisku

Shteti duhet të kthejë më shumë sytë nga intelektualët emigrantë  Të dielën e shkuar, në qytetin e Beratit, këngëtarja e njohur, Alida Hisku, dhe ... me shume

Intervista: Kengetari Lutfi Muça

Flet këngëtari i mirënjohur i këngës popullore tiranase z. Lutfi Muça Dëshpërohem kur shpesh herë kënga e bukur popullore deformohet Lutfi Muça është një nga ... me shume

Ilir Shaqiri: “Në familje tani kemi një yll”

Nga Neritana KrajaJo vetëm babai, balerini shqiptar Ilir Shaqiri, apo e ëma, aktorja e bukur italiane, Emanuela Morini, kanë të drejtë të provojnë shijen e ... me shume

Intervista: Ermira Babaliu

Albert Zholi Librat të mësojnë të thuash me vehte, siç ka thënë i madhi filozof "Unë di një gjë,që nuk di asgjë". Kam realizuar albumin dhe ... me shume

Intervista: Mevlan Shanaj

Albert ZholiINTERVISTA/ Flet, regjizori, aktori, pedagogu dhe producenti Mevlan ShanajJa rruga ime nga “I teti në bronx” tek “Lule të kuqe, lule të zeza”Ende pa ... me shume

Intervista:Besim Zekthi

Albert ZholiINTERVISTA/ Flet artisti, koreografi, solisti, “Mjeshtri i Madh i Artit”, Besim ZekthiNë Greqi Akropoli u trondit, Andrea Papandreu u mrekulluaNdonjëherë më ndodhte që kur ... me shume

Intervista: Ylber Gjini

Flet Ylber Gjini, një nga baritonët shqiptarë më të shquar të Teatrit të Operas dhe Baletit “Toska”, në Shkup i ngriti spektatorët në këmbë“Traviata”, “Karmen”, ... me shume

Interviste me kengetaren e re bukuroshe Rejhana Morina

........Quhet Rejhana Morina. Është nga qyteti i Gjilanit. Gjatë verës ka edituar një album me titull “Dashuri reale”. Ka gjithsejt 3 videoklipe, ndërsa kënga më ... me shume

Intervistë me Mimoza Veliun-fotografe

Fotografia që flet Intervistë me Mimoza Veliun-fotografe Mimoza, para disa ditësh, ka hapur ekspozitën me fotografi artistike me titull "Delirium", në Galerinë e Arteve të ... me shume

Ambasada Angelze ne Shqiperi me nje sjellje shume te Degjenerume!

Me pak fjale desha te shkruaj dicka per ambasaden Angleze ne shqiperi. Jemi te pa kenaqur me gjerat qe ndodhin ne ambasadat e huaja ne ... me shume

Interviste:Prof. Sala Ahmeti,Bisede me shkas

Bisede  me shkasProf. Sala Ahmeti: Vetëm një popull i qytetëruar komunikon, në nivel kombëtar, me një alfabet dhe me një gjuhë të njësuar   Kombet, ... me shume

Intervista: Kastriot Tusha

Përveç himnit tonë, kam realizuar dhe himnet e skuadrave që ndeshen me skuadrën tonëTë këndosh himnin kombëtar, është një privilegjËshtë një nga tenorët më të ... me shume

Intervista: Alfred Paloka

Vendi ka burime të brendshme për të përballuar nevojat për energji për së paku 20 vjetPolitika e ka trajtuar situatën energjetike, si mjet për përfitime ... me shume

Intervista: Shaban Hadëri, Mos i hiqni “Pesë heronjtë e Vigut”

Një jetë me daltë në dorë, ku kanë dalë me dhjetëra figura heronjsh apo figura historike. Që në moshë të njomë u pikas talenti i ... me shume

Intervista: Shaban Hadëri,Mos i hiqni “Pesë heronjtë e Vigut”

Një jetë me daltë në dorë, ku kanë dalë me dhjetëra figura heronjsh apo figura historike. Që në moshë të njomë u pikas talenti i ... me shume

Intervista:Suzana Turku,Sot të qënurit artist kërkon rrugë të tjera

Suzana Turku: Sot të qënurit artist kërkon rrugë të tjera për të realizuar objektivat dhe synimet që kërkon një karriere artistikeIsh- godina e Lidhjes është ... me shume

Intervista: Mihrije Braha, Në 91-in, në Shqipëri jam tmerruar.

Mihrije Braha : Kur hymë në tokën shqiptare kemi përjetuar një emocion shumë të veçantëNjë nga këngëtaret më të njohura kosovare në Shqipëri. Mihrije Braha ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 207 | Treguar: 101 - 120
Powered by www.merbraha.com v4.7