Hyrje | Intervista

Intervista

Intervista:Todi Llupi

Një rol që ende dhe sot kujtohet me nostalgji. Ishte një numër me aktorin e talentuar Arqile LipeMalua më dha famë dhe ...

Intervista : Gjyste Vulaj

“Nga katër motra, unë e kam gjoksin më të vogël. Trupin e rregullt familja jonë e ka në genMë pëlqen kur më ...

Intervista:Bashkim Alibali

Pas festivalit të 11-të mua më hoqën të drejtën e këngës për 7 vjet, konkretisht, të mos merrja pjesë në Festivalet e RTSH-sëFestivali 11-të më ... me shume

Intervista:Fatmira Breçani

Kur më dha çmimin ai tha: “Që të mos më gjykojnë të tjerët nesër, sot do të gjykoj drejtë”Ramadan Sokoli më ka bërë vlerësimin më ... me shume

Intervista:Sulejman Mato.

Revista “Nëntori” në atë kohë ishte e vetmja revistë letrare prestigjiozeNë diktaturë revistat letrare në treg mbaroninRevistat letrare “Nëntori” dhe gazeta Drita” në sistemin komunist ... me shume

Filmi : “Bolenë trimja Bolenë”

Bolenë trimja bolenë- film dokumentar -… “Ç’u ngren more shokë, ç’u ngren,Niviciot dhe Bolenë,Progonat dera me der,Lekdushi ata që qenë,Kërcyen në Tepelenë,Në Teqe bënë benë,Kush ... me shume

Intervistë me prof. dr. Drita Halimi-Statovci.

VESHJA KOMBETARE SHQIPTARE PO ZBEHET  Intervistë me prof. dr. Drita Halimi-Statovci- studiuese dhe njëherit udhëheqëse e Departamentit të Etnologjisë në Universitetin e Prishtinës.   Profesoreshë e ... me shume

Intervista: Ismet Bellova

Ekipi gjerman në atë kohë  ka sjellë në Shqipëri, yjet e futbollit të vet, emrat e  mëdhenj të futbollit të vetNdeshja më e bukur Shqipëri-RFGJ ... me shume

Intervista: Maya

Tashmë në mbarë hapësirat shqiptare vihet re se spektatori, dëgjuesi, po i kthehet këngës populloreGur i rëndë në vend të vetKëto ditë është promovuar klipi ... me shume

Intervista Nasho Jorgaqi

Përjetova emocione të fuqishme nga takimet me lexuesit, miqtë, shokët dhe nga letrat e shumta që mora  “Dashuria e Mimozës”, më hapi rrugën e suksesit në ... me shume

Intervista Evanthia Manthiu

Duhen dhe ndryshime në mentalitetet e njerëzve për respektin e punës në përgjithësi dhe ndaj pronës private në veçantiNë respektimin e ligjit nuk duhet të ... me shume

Intervista Marash Hajati

Shënim i redaksisë:Duke marrë shkas nga disa hartues të etikës në shtyp, çka është për t’u vlerësuar kujdesi i tyre për lexuesin, në të njëtën ... me shume

Intervista Shpëtim Çekrezi

Për një numër të ri do kohë, do profesionalizëm dhe përqendrim. Dështimi në këtë profesion nuk mund të korrigjohetIluzionisti, prestigjatori kërkon punë, durim, përqendrim, seriozitet. ... me shume

Intervista Tatjana Sinaj

Gjithë këngëtarët më të mirë janë larguar jashtë shtetitPolitika e ka dënuar muzikën koraleNjë nga emrat më potent të dirigjenteve korale shqiptare. Dhe pse tashmë ... me shume

Intervista Enver Kushi

Nga Çamëria mora me vete një degë ulliri dhe një gur dhe ia çova babaitJu e kishit dëgjuar nga tregimet e babait tokën dhe shtëpinë ... me shume

INTERVISTA/ Ahmet Golemi:

Ç’është ky sport, kështu do të na pakësohen kinezët. Ne duam të shtohemi, jo të pakësohemi.Mao Ce Duni ndikoi për ndërprerjen e boksit në ShqipëriDhe ... me shume

Intervista:Valbona Halili + (Video)

Valbona Halili: Ishte një punë  shumë dinjitoze, ku kam bashkëpunuar me kompozitorin Edi BaliliSuksesi më i madh albumi “Hall me  burrë,  hall pa  burrë”HyrjeNjë këngëtare ... me shume

Intervista: Nina Mula

Nina Mula: Formova telefonin e  motrës. Del vetë ajo. U drodha.  Jam  Nina  i thashë dhe jam në Moskë. Kur e mora në telefon motrës  ... me shume

Intervista: Hysen Sinani

Në të vërtetë shkrimtarët në përgjithësi janë neutralizuar, nënvlëftësuar, dhe lënë në hijeNuk e di kujt i shërben shkatërrimi i Lidhjes së Shkrimtarëve Shkatërrimi i ... me shume

Intervista: Mimi Kodheli

Me kërkesë të shokëve u ula dhe shkruajta një natë para provimit të letersisë, 17 hartime me të njëjtën temëDëshira ime e mbetur në sirtar ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 207 | Treguar: 121 - 140
Powered by www.merbraha.com v4.7