Hyrje | Intervista

Intervista

Intervista/ Ramiz Merko: Kёrcёnimet

incidentet apo pakёnaqёsitё nga pala maqedone u reflektuan nё formё tё kёnaqёsisё Vetëm nacionalistët mund ta mbrojnë flamurin kombëtar Shkurt nga Struga: ...

Intervista Ahmet Shqarri

Ishte skuadra kampione  e Europës. Në atë ekip luanin futbollistët më të  mirë të botës Barcelona – Flamurtari, ndeshja më e bukur ...

Intervista Dhimiter Gjoka

Të bësh profesion do të thotë të ruash sensin e masës, të jesh i kujdesshëm, profesional, të mos e teproshJam “marrosur” pas magjisë së televizionitNjë ... me shume

Intervista/ Kozma Dushi

Tranzicioni  ndërroi llogoret, “luftëtarët” i nxorën në hije, ata të hijeve të luftës dolën në tribuna.Skena ka emocione dhe zhgënjimeNjë tip i qetë, babaxhan, si ... me shume

Ekskluzive:Durres Pallati Mbreteror ose Ndryshe vila e pretenduesit Mretit te Shqiperise Leka Zog

Ne vitin 2008 bera nje vizite te shkurter ne shqiperi dhe si zakonishte kur shkojme ne shqiperi per pushime gjithmone mundohemi te vizitojme sa me ... me shume

Intervista/ Ingrid Jushi

Po punoj për një album me këngë poullore“Princin e kaltër”, e dua të bukur dhe inteligjentIngrid Jushi është vajza e këngëtares së mirënjohur Liri Rasha. ... me shume

Intervista/ Petraq Risto: Politika duhet të jetë një sy i kthjellët që i vëzhgon të gjitha vlerat, jo për t’i marrë në qafë

 Shkrimtarët duhet të kenë godinën e vet Petraq Risto ka lindur në Durrës më 9 qershor 1952. Shkollimin parauniversitar e kreu në vendlindje. Më 1971-1975, ... me shume

Tefta Radi Pengu im, intervista e patransmetuar me Nënë Terezën

Nga Aimona VOGLI Ka më se 30 vjet që punon në fushën e informacionit, punë të cilën e bën me pasion ende sot që numëron ... me shume

Interviste Dhimitër Pango: Në Shqipëri ke liri fjale, por nuk fiton e drejta e fjalës

Dhimitër Pango: Sot në këtë qeveri thuhet se, flisni sa të doni se nuk e çajmë kokën fare. Sepse vetë deputetët shajnë njëri-tjetrin brenda zyrave ... me shume

Interviste Silvana Braqe: TVSH ndryshoi rrjedhën e jetës sime

Silvana Braçe: Unë bëj pjesë tek ata shqiptarë që e shohin të bukur dhe me shpresë vendin e tyre TVSH ndryshoi rrjedhën e jetës simeNga ... me shume

Intervista / Osman Mula:

Intervista / Osman Mula: E mira që kërkohet nuk ka mundësi të depërtojë, e keqja që filloi  me disa kaseta rruge, tani është “formur si ... me shume

Intervistë/ Adrian Trebicka

Intervistë/ Adrian Trebicka: Çdo artist  më mirë ndjehet  në  vendin e  tij  se sa  në  ndonjë vend tjetërMbas  30 vjetësh  ktheva përsëri tangon  shqiptareAdrian Trebicka ... me shume

Intervistë/ Liri Rasha: Viti më i veçantë ka qenë viti 1983

Intervistë/ Liri Rasha: Viti më i veçantë  ka qenë viti 1983, ku kam shkuar me Ansamblin e Shtetit në Gjermani, aty kam kënduar një këngë ... me shume

Intervistë me koreografin Arjan Sukniqi

Nga Albert ZholiIntervistë me koreografin Arjan  SukniqiE shoh veten në mes të një shkretërireNjë nga emrat potentë të koreografisë shqiptare është dhe Arjan Sukniqi. Jeta ... me shume

Intervista/BLENDI KLOSI:“Dialogu me Shqipërinë” edhe në emigracion"

Albert ZholiIntervista/BLENDI  KLOSI: Emigrantët  që kanë 17 vjet punë e kuptojnë që me Edi Ramën mund të gjejnë përputhjen e  idealeve  dhe shpresave të tyre“Dialogu ... me shume

Intervista/Tahir Muhedini: I propozova z. Dule që të fuste në programin e partisë së vet, çështjen çame, për të sensibilizuar opinionin

Për Çamërinë martire nuk duhet të heshtetHyrjeNjë emër i ri në politikën shqiptare. Një emër që ka marrë përsipër të sensibilizojë politikën shqiptare, por edhe ... me shume

INTERVISTA/ Bahri Myftari: . Duke lëvruar sistematikisht prozën e shkurtër, unë nuk bëja dallim në shije. Isha si ai i urituri që nuk pyet nëse është pjekur buka

Në radhët e politikës, nuk ka asnjë shkrimtar. Ajka e kombit është lënë në hije Bahri Myftari është një ndër prozatorët më racional që dhe ... me shume

Emocionet e Thaçit: Pritje madhështore në Tiranë

Kryeministri i Kosovës flet në "Top Channel" për vizitën që zhvilloi në Shqipëri Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë drejtorit të informacionit ... me shume

Intervista :Sonila Meço: Politikës së sotme shqiptare i mungojnë vizionet, idetë

Dahuria është kimi e alkimi bashkëAKTIVITETE DHE TRAJNIMEVere 1996, Budapest, Hungari           -  Shkollë verore për  politikat në Tranzicionin e Vendeve të Europës Lindore.Vere 1998, Paris, ... me shume

Ekskluzive: Elbasani, qyteti im i zemres

 Elbasani, qyteti im i zemres  Para se me filluar te shkruaj dicka per qytetin tim. Dua te falenderoj perzemersisht djalin e ketij website kaq te bukur ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 207 | Treguar: 141 - 160
Powered by www.merbraha.com v4.7