Hyrje | Intervista

Intervista

Intreviste Kujtim Dashi: Pluralizmi i bashkon njerëzit, tek ne, ndodh e kundërta

Kujtim Dashi u lind në qytetin e Shkodrës, më 15 korrik 1951. Shpërngulet familjarisht në qytetin e Lezhës pas mesit të viteve ...

INTERVISTA/ Vlora Thaçi:Politikes shqiptare i mungon perkushtimi dhe vullneti shpirteror per pune efektive ne vend

Jam njeriu me fatlum që përjetova pavarësin e KosovësNjë gazetare e re kosovare me emër interesant. Mban emrin e qytetit te bukur ...

Intervistë : Natasha Lako

Albert ZholiIntervistë/Natasha Lako: Babai  im është arrestuar  më 27 maj  të  1950 ku  më la mua 2 vjecc e gjysëmNë momentin e ftesës për NATO ... me shume

INTERVISTA/ Viron Noti: Në monizëm duhej të ishe shumë profesional që të merrje mikrofonin e Radio-Tiranës

Intervistoj Albert ZholiPengu i vetëm është që nuk dola njëherë në ekranViron Noti padyshim është një nga ikonat e radiofonisë shqiptare. Me një stazh prej ... me shume

Intervista me Agim Gjakoven‏

Nga Albert Zholi Intervistë me shkrimtarin kosovar Agim Gjakova: Si “emigrant politik” kam qenë gjysmë i izoluar dhe gjysmë i injoruar, çka ishte pak më shumë ... me shume

Intervista Alfred Frasheri‏

Albert ZholiIntrevista/Alfred Frashëri: Frashëri është unikal jo vetëm për Shqipërinë sepse nga Frashëri kanë dalë shumë njerëz të mëdhenj, të cilët i kanë shërbyer në shekuj ... me shume

Intervista Zhuljana Jorganxhi‏

Zhuliana Gaqo Jorganxhi lindi në qytetin e Korçës më 14 gusht 1946, në një familje me tradita muzikore. Mësimet e para dhe ato të mesme ... me shume

Intrevista Edmond Zhulali‏

Edmond Zhulali: Ka qenë hera e parë që Shqipëria u përfaqësonte në Festivalin Europian dhe për ne ishte një emocion i madhJam kompozitori i parë ... me shume

Exklusive: Zbullohet ne Durres amfiteatri I shekullit te II-te pas Krishtit ne Kohen e perandorit Hadrian.

Exclusive: per www.merbraha.comZbulohet ne Durres amfiteatri I shekullit te II-te pas Krishtit ne Kohen e perandorit Hadrian.Nje historik i shkurter i amfiteatrit.Amfitetri i Durresit eshte ... me shume

Alesasandro Scanderbeg Intervista‏

Albert ZholiAlessandro Castriota Scanderbeg : Shqipëria rrallë nxjerr Skënderbe dhe  Nënë Terezë, por që i japin dritë njerëzimitShumë shpejt do të jem në rolin e SkënderbeutNë ... me shume

INTERVISTA/ Olta Boka: Unë më e reja, ndërsa më e vjetra këngëtarja nga Kroacia

Më dukej vetja si Shqiponja në flamurin shqiptarKëngëtarja më e re e Festivalit në Eurovizion 2008, ishte Olta Boka, shqiptarja 16 -vjeçare. Askush nuk mund ... me shume

Intervistë me ambasadorin e Federatës Ruse në Shqipëri, zotin Aleksandër Lvoviç Prishçepov

Intervistë me ambasadorin e Federatës Ruse në Shqipëri, zotin Aleksandër Lvoviç PrishçepovProblemi i Kosovës është një problem ndërkombëtar i diskutuar edhe  në OKB dhe në ... me shume

Ekskluzive Champions League final pas penalltive dramatike Manchester United munde chelsea dhe eshte me tashi Kampione e europes

      Sot ishte finalja e madhe midis Chelsea - Manchester United ne Moskë .Pas nje loje shume te shpejte te te dyja paleve ne minutat e ... me shume

Intervista Teuta Shabani‏

Albert ZholiTeuta Shabani/ Mbretëresha ilire, krenare, kish lënë mbresa tek mami im për mençurinë dhe forcën e karakteritNuk dua të zhgënjehem në dashuriE qetë, elegante, ... me shume

Edval Zoto/ Eshtë hera e parë që mora pjesë në një konkurs gazetaresk dhe fitova

Albert ZholiEdval Zoto/ Eshtë hera e parë që mora pjesë në një konkurs gazetaresk dhe fitovaMë pëlqen shkrimi kritik dhe analizat konceptuale Më 6 ... me shume

Intervistë me Tefta Radi

Nga Albert ZholiIntervistë/ Tefta Radi:  ‘97-‘98  ku  për mua  kanë  qenë  vite  të tmerrëshme,  ku  shqiptarët  u  ngritën  kundër  shqiptarëtve, ku nuk  dihej  se  çfarë ... me shume

Intervistë, me shkrimtarin Alfred Papuçiu

Alfred Papuçiu: A e dini pse nëna folenë në zemër e ka? Se bashkë me gjirin e saj, dashurinë për Atdheun m’a dha „Meditim për ... me shume

Intreviste me Jorgo Papingjin

Nga Albert Zholi  Jorgo Papingji është një ndër personalitetet më të spikatur të poezisë shqiptare në festivalet e këngëve për fëmijë dhe të festivaleve në ... me shume

Interviste me Meri Luarasi Barboni

Nga Albert ZholiInterviste me Meri Luarasi BarboniMeri Luarasi Barboni: Skllavëria më e tmerrshme është të quhesh vend demokrat e të mos kesh liritë bazëPolitikani të ... me shume

Intervistë/ Moikom Zeqo:Njeriu i kulturës është i papranishëm në vendimarrje, e ka statusin zero në politikë

Nga Albert ZholiIntervistë/ Moikom  Zeqo:Njeriu i  kulturës është i papranishëm në vendimarrje, e ka statusin zero në politikë Vihet re një deintelektualizim i partivePas vitit  ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 207 | Treguar: 161 - 180
Powered by www.merbraha.com v4.7