Hyrje | Art Kulture | Gjon Keka: Gjendet nje liber i rralle per Gjergj Kastriotin

Gjon Keka: Gjendet nje liber i rralle per Gjergj Kastriotin

Gjon Keka: Gjendet nje liber i rralle per Gjergj Kastriotin

Gjithnje gezohem kur gjej dicka te re, sidomos per historine, jeten dhe vepren e Gjergj Kastriotit, ky liber qe gjeta sot mbi kthimin dhe triumfet e Gjergj Kastriotit ne mbreterine e tij dhe atdheun e tij,eshte vlere e shtuar ne bibliografine Kastriotiane.

Libri eshte shkruar ne gjuhen latine ,botuar ne Grac ne vitin 1718 nga profesor Michaelem Talheimb,dhe eshte ndertuar per shfaqje skenike.

Ketu po e paraqes per here te pare.

Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

0
Powered by www.merbraha.com v4.7