Hyrje | Art Kulture | Kinema

Kinema

10 pyetje për Al Paçinon

Mendoni se kultura italo-amerikane është përfaqësuar e shtrembëruar në kinema dhe televizion?Fillimisht duhet të më shpjegoni ç‘do të thotë kulturë italo-amerikane. Jemi ...

Sean Penn, rebeli i kinemasë

Kur e takon për herë të parë Sean, të krijohet përshtypja se ai është një person që mund të të sundojë. Ndoshta ...

Pitt, antiheroi i "Perëndimit të egër"

Thuhet se Brad Pitt e "njeh" mirë personazhin e tij të radhës Jesse James, shtënësi i mirë me revole enigmatik dhe mitiku antihero i "Wild ... me shume

Felini: “Jeta është festë, le ta kalojmë së bashku!”.

Më 30 tetor 1993 çifti hyjnor duhet të festonte jubileun e vet të bashkëjetesës e të krijimtarisë kinomatografike, por, për fat të keq, jubileu i ... me shume

Jane Fonda

Si të jetosh plot ëndrra, plane e lumturi në prag të 70-ve Do të mbushë 70 vjeçe për dy muaj. Vjen nga një vit plot ... me shume

Michelle Pfeiffer. Ju bëj dritë me yllin tim!

Aktorja që sapo ka shkelur e para mbi yllin e saj në bulevardin e famshëm amerikan, ku janë skalitur emrat e njerëzve më të shquar ... me shume

Sofi Marso

Jeta dhe kinemaja Në një nga shfaqjet e afërme, ajo do të jetë zana në filmin "Hirushja": një personazh që duket se e lumturon këtë ... me shume

Raul Bova: Lamtumirë seks-simbolit, tani jam rritur

Mes kinemasë dhe televizionit, në moshën 36-vjeçare ai është një ndër aktorët italianë më të kërkuar nga të huajt "Uau Raul. Shihni se sa i ... me shume

Sir Norman (Pitkini), në një azil pleqsh

Personazhi i njohur i humorit anglez për shqiptarët, Pitkini, i cili dhe e ka vizituar vendin tonë, është në qendër të medias britanike për vendosjen ... me shume

Robert Redford, "diellori" 70 vjeçar i Utah

PËRVJETORI Është përpjekur të jetë thjesht dhe tërësisht Robert. Aktori i famshëm, me temperament të gjallë dhe të fortë, e padyshim edhe i pashëm, në ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 168 | Treguar: 91 - 100
Powered by www.merbraha.com v4.7