Hyrje | Art Kulture | Kinema

Kinema

Sofia Loren, ikona italiane e bukurisë botërore

Fëmijëria e vështirëNapolitane e vërtetë, edhe pse jo e lindur, tipike e klasit të bukurisë italiane me fizikun e mrekullueshëm, shfaqet edhe ...

Dustin Hoffman, burri i madh e i vogël - mbetet i ri edhe në jubileun e 70-të të lindjes

Yjet e kinemasë duhet të duken siRock Hudson apo Marlon Brando:të mëdhenj, burrërorë, imponues. Kështu mendonte dikur,i sapo hedhuri në moshën e ...

Olio, trashaluqi qe na mesoi te qeshnim

Vdiq pesedhjete vjet me pare, por vazhdon te na dhuroje humorOliver "Babe" Hardy ndërroi jetë në mëngjesin e datës 7 gusht të vitit 1957, në ... me shume

Richard Gere: është mrekulli që kam arritur në këtë pikë

Rreth 30 vjet pas rolit në filmin "American gigolo", Richard Gere ende gjendet nën peshën e statusit prej seks-simboli dhe nën atë të suksesit hollivudianIshte ... me shume

Aktorët maqedonas, nudo në Elbasan

Spektatorët pushtohen nga ndjenja e turpit, duke parë trupat gollomesh të dy protagonistëveËshtë vlerësuar me rezerva dhe me dilemë nga kritikët e disi e papranueshme ... me shume

Will Smith, mbreti i ri i Hollivudit

Eshtë i fiksuar pas suksesit dhe filmat e tij janë ndër më të pëlqyerit në kinematë e gjithë botës. Në të kaluarën, maksimumi mund të ... me shume

Xhenifer Lopez, 545 000 dollarë nga ish-bashkëshorti i saj

Një gjykatës aprovoi një vendim gjyqi për t’i dhënë këngëtares Xhenifer Lopez një shumë prej 545 000 dollarëshNga një gjobë që i është vendosur ish-bashkëshortit ... me shume

Eliza Patrisia Dushku

Emri i plotë: Eliza Patrisia DushkuDitëlindja: 30 Dhjetor 1980Vendlindja: Boston, MasacusetSytë: KafeFlokë: KafeBabai: ShqiptarNëna: DanezeProfesioni i dytë: BalerinëGjatësia: 1m e 59cmPengu: Të ishte pak më ... me shume

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger u lind në qytetin Grac të Austrisë, në vitin 1947. I shtyrë nga i ati, ai u filloi të mirret me peshëngritje që ... me shume

Natalie Portman

Shikoni këtë foto dhe përgjigjiuni pyetjes: cila është pjesa më e mirë e Natalie Portman? Çfarëdolloj detaji anatomik që të keni menduar, përgjigjja është e ... me shume

first back 11 12 13 14 15 16 17 next total: 168 | Treguar: 101 - 110
Powered by www.merbraha.com v4.7