Hyrje | Art Kulture | Kinema

Kinema

Halit Bogaj: Brizhit Bardo

BRIZHIT BARDO/1934-     Nga Halit Bogaj Të rralla janë ato aktore dhe femra nga bota  filmore të cilat kanë mbetur aq ...

VIDEO: “Alive” filmi shqiptar në Oscar

Gjakmarrja si motiv, teorikisht duket i konsumuar, praktikisht është plaga e shumë njerëzve dhe e shoqërisë tonë. Duket se na ka shoqëruar ...

Elena Qirici, shqiptarja e parë në Hollywood

Nga Bedri Alimehmeti - Ashtu siç ka ndodhur në shumë vende të Botës, edhe artistët shqiptarë jo vetëm e kanë ëndërruar e synuar por, edhe ... me shume

Xhejms Belushi merr shtetësinë shqiptare

Aktori i njohur shqiptaro - amerikan, James Belushi ka marrë mbrëmë shtetësinë shqiptare. Akti zyrtar Belushit iu dorëzua nga presidenti Bamir Topi. ... me shume

75-vjetori i Brigitte Bardot

"është e trishtë të plakesh, por e këndshme të piqesh"Pas skandalit ndërkombëtar që provokoi në vitin 1956 me filmin "Dhe Zoti krijoi gruan", ... me shume

Vdes aktori i njohur Patrik Sueiz

Aktori amerikan Patrik Sueiz vdiq mbreme në moshën 57 vjeçare. Kanceri në pankreas i mori jeten aktorit te njohur. Sueiz do të mbahet mend ... me shume

Eva shpëton Virxhinia Ulfin

Protagonistja e dramës së Eduard Olbit "Kush ka frikë nga Virxhinia Ulf", rol i menduar për Luiza Xhuvanin , i besohet përfundimisht Eva Alikajt. ... me shume

Milla Jovovich është shqiptare

Aktorja e Hollywood-it, Milla Jovovich, ka familje me prejardhje nga Kosova. Babai i saj është serb i fshatit Zllapek të Pejës. Gjyshi i ... me shume

Brad Pitt, njeriu që fshihet pas një telenovele.

Brad Pitt ka shpesh dhembje koke. Zakonisht kur ajo i fillon preferon të pijë lëng portokalli e të kafshojë buzët, sepse nuk dëshiron të ... me shume

Demi Moore: Jeta ime, një përrallë

Vite më parë ishte e fiksuar pas dietës dhe palestrës, ndërsa sot ka pranuar ta dojë veten ashtu siç është. Disa kohë u zhduk ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 168 | Treguar: 21 - 30
Powered by www.merbraha.com v4.7