Hyrje | Art Kulture | Kinema

Kinema

Penelope Cruz, mbretëresha e vërtetë e Spanjës

Nuk janë të shumta aktoret spanjolle rreth të tridhjetave që kanë famën dhe emrin e Penelope Cruz. Ka nga ata që e ...

Scarlett Johansson, Vejusha e zezë e Hollivudit

Ajo është një nga femrat më të bukura të Hollivudit, është imazhi i "Mango" dhe vejusha e zezë në filmin "Iron ...

Brad: Krevat gjigant per gjithe familjen

Brad Pitt, gjate qendrimit ne Gjermani per te promovuar 'Inglorious Bestards' me regji te Quentin Tarantino ka rrefyer per revisten gjermane "Bild" se ne shtepi ka nje shtrat gjigant per te fjetur me 6 femijet dhe partneren, Jolie. ... me shume

Intervista:Flet “Artisti i Popullit”, regjisori dhe autori i dramës “Flakë për flakë” Lazër Filipi

  Nga :Albert Zholi Ja si po përgatit dramën për Adem Jasharin Lazër Filipi tashmë ... me shume

Aktoret e reja që ekzaltojnë Hollivudin.

Bionde me sy blu dhe me një buzëqeshje djallëzore. Kjoështë Allegra Coleman. Kurrevista "Esquire" paraqiti në kopertinëne saj "vajzën e ëndrrave "(në nëntor të 1996-s) ... me shume

Petrit Ruka: Një rrëfim për të fshehtat e Viktor Gjikës

"Viktor Gjika, poet i ekranit" është në përfundim e sipër. Pas rreth dy muajsh, pritet të shfaqet premiera Oliverta Lila Deri në ditët e fundit ... me shume

Qytetar në Athinë

Intervistë me aktorin Karafil Shena, emigrant ekonomik në Greqi AthinëKa disa vite që Karafil Shenës fati po i buzëqesh atje ku ai donte. Të bënte ... me shume

Aktorët shqiptarë dominojnë në TV serinë e re “Dollhouse”

.......Në TV serinë e re fantastiko-shkencore “Dollhouse” krijuar nga Fox Broadcast, përpos aktores me prejardhje shqiptare, Eliza Dushku, e cila është edhe producente, do të ... me shume

Laert Vasili: Pse më zgjodhën grekët artistin e vitit

Ka thyer mentalitetin e grekëve për shqiptarët, dhe është një aktor. Por dhe regjisor, që ka vënë shfaqjet më të bukura kushtuar emigrantëve. Shtypi grek ... me shume

Rozana Radi para publikut shqiptar

...........Filmi më i ri i aktores dhe këngëtares Rozana Radi, "Mira", është shfaqur para publikut shqiptar në Tiranë. Pas shfaqjes në Shtetet e Bashkuara të ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 168 | Treguar: 31 - 40
Powered by www.merbraha.com v4.7