Hyrje | Art Kulture | Kinema

Kinema

Xhejms Belushi, rikthim në Qytezë

Ai vjen sërish për të dytën herë si shqiptar dhe qytezar, por edhe si biznesmen për të investuar në fshatin që ia ...

Olga, partnerja ideale e 007-ës

Në aventurën e fundit të agjentit sekret në shërbim të Madhërisë së Saj, "007 Quantum of Solace", bukuroshja Olga Kurylenko mishëron një ...

Fellini, një festë

Thesare të kinemasë. Flavio Costa prezanton në Tiranë La Dolce Vita të Federico Fellinit dhe kinemanë e rikonstruksionit. Paralelet me realitin aktual të ShqipërisëKur përmendet ... me shume

Arta Dobroshi fascinon adhuruesit e kinematografisë evropiane.

Arta Dobroshi fascinon adhuruesit e kinematografisë evropiane Aktorja shqiptare nga Prishtina, Arta Dobroshi, e cila fitoi famë ndërkombëtare me rolin kryesor në filmin e vëllezërve ... me shume

Ajri i Kinostudios dhe Gëzim Erebara

Nga Atalanta Pasko Kinemaja shqiptare Ndër të parët të kthyer në Shqipëri pas studimit në një institut europian kinematografie, Erebara ishte dhe ndër të parët ... me shume

Rrëfehet Yllka Mujo: Pengu im në teatër... Zhulieta

Aktorja e njohur e Teatrit Kombëtar dhe e dhjetëra filmave shqiptarë tregon për jetën e saj mes teatrit, kinemasë e familjes, pasionet, pengjet dhe planet ... me shume

Të refuzosh Oskarin

Shqipëria sërish refuzon shansin për të marrë pjesë në garën për çmimet “Oskar”. Në gjithë historinë e filmit shqiptar, vetëm dy herë kemi qenë prezent ... me shume

Al Paqino, fama i dedikohet mafiozit Corleone

Alfredo James, i konsideruar nga të gjithë si një nga aktorët më të mëdhenj dhe më të mirë të të gjitha kohërave Alfredo James "Al" ... me shume

Eva Mendes, gruaja që i bën të gjithë për vete

Nëse ke takim në Manhatan me një vajzë kopertinash si Eva Mendes, është e pamundur të mos imagjinosh kurikulumin dhe "koordinatat" e saj: sy vezullues, ... me shume

Fati tek kodet e vjetra

Regjisori Artan Minarolli nisi dje xhirimet e filmit “Gjallë”. Motivi i gjakmarrjes si shkas për të diskutuar për fatin e invidit shqiptar në ditët e ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 168 | Treguar: 41 - 50
Powered by www.merbraha.com v4.7