Hyrje | Art Kulture | Kinema

Kinema

Revolta e Çim Xhepës: Xhelozitë e kolegëve për punën time

Ndriçim Xhepa, aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, u ndodh dje në Tiranë vetëm 24 orë. Nga Anila MemaOrët e para të ...

Majkëll Dagllas: Babai më ka nxitur të luaj role negative

"Jam një maçok", qesh nën hundë aktori i famshëm, por është e sigurt që nuk bën shaka. Majkëlli u bë i famshëm ...

"Wanted", hakmarrja e Zholisë

Aktorja 32-vjeçare: E mbroj zgjedhjen që kam bërë Askush nuk e priste që Anzhelin Zholi, aktorja dhe gruaja që dukej se kërkonte të shpëtonte botën, ... me shume

Bisede me aktoren Zyliha Miloti

NE SYTE E SHQIPTARVE TE AMERIKES REFLEKTON SHQIPERIA, ESHTE ATDHEU. Nga biseda me aktoren e Estrades Profesioniste te Shkodres  Zyliha MILOTI gjate turneut ne SHBA. Rush DRAGU- ... me shume

Interviste me aktorin Besnik Çinari

SHQIPERISE I DUHET NJE BOJE QIELLI I LEHTE. Interviste me aktorin e Estrades Profesioniste te Teatrit “Migjeni” Shkoder Besnik Çinari pas nje turneu ne SHBA. Rush DRAGU ... me shume

Sonila Vjeshta, shqiptarja e kinematografisë britanike

Sonila Vjeshta mbase në Shqipëri është një emër krejt i panjohur. Në Britaninë e Madhe, falë talentit dhe vendosmërisë, ajo dalëngadalë po bëhet një emër ... me shume

Sharon Stone, gjysmë shekulli seksi

 "Lumturia e vërtetë të vjen nga brenda, pasi askush nuk mund ta dhurojë. Sado e vogël të jetë një ide në kokë, nëse fillon të ... me shume

Ford, djali i artë i Hollivudit

Filmat, paratë, dashuritë e një prej miteve të gjalla të kinemasë. Është votuar si njeriu më seksi në botë dhe është i vetmi aktor që ... me shume

Ndriçim Xhepa: “Lindje, perëndim, lindje”, më bëri trajner çiklizmi

Është quajtur ikona e kinematografisë shqiptare, mjaft i njohur për publikun që e pëlqen aq shumë në rolet e tij. Aktori i njohur Ndriçim Xhepa ... me shume

Xhim Belushi: Jam krenar që jam shqiptar!!

Kam një besim të madh te lidershipi i Kryeministrit Berisha dhe te planet e tij për të sjellë në Shqipëri prosperitet dhe një jetë më ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 168 | Treguar: 61 - 70
Powered by www.merbraha.com v4.7