Hyrje | Art Kulture | Kinema

Kinema

Kur shqiptaret "jetonin" me Rikardin

Anisa Ymeri - Koha JoneTe parat qe te japin mireseardhjen jane fotografite e filmave, qe kane bere historine e kinematografise shqiptare. Mes ...

Rikard Larja: “Metrazhi kinematografik i jetës sime nuk ka mbaruar”

Një buqetë me lule, një urim për 65-vjetorin dhe për atë çfarë ka dhënë për kinematografinë shqiptare. Një ceremoni festive për njeriun ...

Inis Gjoni: Arti i nje jete midis ekranit dhe teatrit

Nga Arjan KonomiI është rikthyer ekranit të vogël me një projekt ambicioz, të paprovuar më parë. “Takim ekskluziv”, është programi i përjavshëm në ALSAT, ku ... me shume

Bujar Asqeriu

Nga Albert Zholi Bujar AsqeriuKur  unë   merrja  titullin  “Artist i  merituar”,   ime  shoqe  me  një  bidon   zinte  radhën  për  të  blerë  vajguri. Njeriu  kur pushon  së  thëni  ... me shume

Mirush Kabashi: Sokrati bashkudhtari im i përjeshtshëm

Është një nga shfaqjet e cila u ngjit në skenë teatrore në vitin 1997. Pasi ka shëtitur në shumë teatro brenda dhe jashtë vendit dhe ... me shume

Margarita Xhepa: Me artin tim evidentoj vlerat pozitive të nënës dhe gruas shqiptare

Nga Leontina Nika   Ushqimi kryesor i aktorit është mësimi, vëzhgimi dhe leximi i jetës Eh moj vajzë, kujtimet janë të shumta! Sa më shumë ... me shume

Biondja që na rikthen në vitet ‘50

E kanë krahasuar me divet si Marilyn Monroe apo Grace Kelly. Por vajza që shihni në foto quhet Olta Gixhari dhe është 100 për qind ... me shume

Kur te sfidon Marjana Kondi

Thyerja e madhe e aktores komike. Një rol dramatik në filmin e Dhimitër Anagnostit i ka dhënë një tjetër dimension karrierës së saj. Aktorja rrëfen ... me shume

Eliza Dushku, një kukull ne Hollywood

Shpesh e quajnë kukull. Pamja e ëmbël, gropëzat që formohen në faqe teksa qesh... Madje ka edhe kukulla të krijuara sipas imazhit të saj. Por ... me shume

Rikthimi i Maria Gracias Kuçinota: "Jam aktore, jo shenjtore"

Aktorja italiane 38-vjeçare ia ka kushtuar pjesën më të madhe të jetës saj familjes. Së fundmi, është rikthyer në skenë me filmin "Tradhti në shtrat" ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 168 | Treguar: 71 - 80
Powered by www.merbraha.com v4.7