Hyrje | Art Kulture | Kinema

Kinema

E magjishmja Meryl Streep

Meryl Streep është një legjendë e gjallë, që adhurohet nga të gjithë. Madje edhe nga kinofilët e rinj, ata të lindur pas ...

Kim Basinger: Isha e etur per seks, tani jetoj per vajzen time

Mosha? Bëni mirë që atë të Kim Basinger të mos e kërkoni (sidomos femrat do të turbulloheshin keq). Ndërsa meshkujt do psherëtinin, ...

Çfarë do bënte Xheku?

Ja ku eshte Orakulli Rebel, ridrejtuesi legjendar i mundesive te pafundme mashkullore, qe gjithmone ka bere ate qe i ka dashur qejfi, ka bere ato ... me shume

Homazh për artistin e shquar Zhan Mare (Jean Marais)

Nga Vasil Qesari   Zhan Mare (Jean Marais), një prej aktoreve më të shquar të kinemasë franceze, miti i gjallë i saj, është shndërruar tashmë në ... me shume

Daniel Day-Lewis: perfeksionisti

Pasioni i tij për aktrimin është aq i fortë dhe përkushtimi i tij aq i madh, sa një film që ka si personazh Daniel Day-Lewis ... me shume

Daniel Craig: James Bond më ndryshoi jetën

Daniel Craig rrëfen për Bondin, muskujt, famën dhe si arriti që në moshën 39-vjeçare të ketë një sukses të tillë ndërkombëtar Craig e mban fare ... me shume

Frensis Ford Kopola, filmi që nuk mund të refuzohej

Kur Frensis Ford Kopola, si të ishte Don Korleone, organizon ndonjë festë, të gjithë rendin t‘i tregojnë respekt. Vetëm pak çaste përpara se të arrijë ... me shume

Isabelle Adjani, aktorja misterioze, që jeton vetveten

Ka vështrimin e përqendruar dhe të fiksuar të një maceje. Është pak Sfinks e pak hënë. E palëvizshme. Çdo takim i ri është një rikthim ... me shume

Legjenda e Uilli Smith

Uilli Smith e thur strategjinë e tij për dominimin e botës nga një tavolinë e drunjtë e shtëpisë. "E kemi quajtur Uilli global", thotë Smith, ... me shume

Rouan Atkinson: Nuk jam komik i natyrshëm

Dhjetë pyetje për Mister BinI keni dhënë fund personazhit të Mister Bin?Ndiej se "Pushimet e Mister Bin" mund të jetë filmi i fundit ku interpretoj ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 168 | Treguar: 81 - 90
Powered by www.merbraha.com v4.7