Hyrje | Art Kulture | Muzike | Dafina Zeqiri:Biografija ime

Dafina Zeqiri:Biografija ime

Dafina Zeqiri aka Duffy u lind me 14 prill 1989 në Varberg te Suedisë. Që ne rini Dafina u interesua ne muzikë dhe duke u  inspirua prej nënës se saj (Njëkohës këngëtare e famshme ne Kosovë) Dafina morri hapat e para në ketë lami.

Duke nisur si shkrimtare tekstesh tashme Dafina ka arritur të behet një nder këngëtaret me te njohura.

E kështu as medaljet s’mungojnë për ketë talent te ri te muzikës, ne vitin 2007 ajo morri vendin e parë ne Polifest, kënga me të cilën fitoj ishte “Rrallë e përmallë”. Gjithashtu ne vitin 2008 Dafina beri një boom tjetër me këngën “Adios”,  duke marr pjesë prapë ne Polifest ajo u shpërblye me çmimin e publikut të atij viti.

Duffy, ne vitin 2008 lëshoj në treg albumin e saj të parë te titulluar “KnockDown”, ku pati një sukses të madh.

Ky artikull do të modifikohet prapë se shpejti

www.dafinazeqiri.com


Komente (98 publikuar)

avatar
laura 2009-09-28 13:18 +0100
veq vazhdo kshtu e me tej dafina zeqiri ma e mira je ne bot
0
avatar
doruntina 2009-11-27 07:33 +0000
jam nje fanse e jotja.do te doja ta kisha adresen tuaj . je me e mira. veq vazhdo je amazing .
0
avatar
fatima 2009-12-09 09:10 +0000
je ma e mira veq vazhdoo nese muna me kontaktu me ty a munesh me ma dhon emailin tan
0
avatar
nesa 2010-01-17 06:59 +0000
dfina je shume mir te dua me se shumti vetem me duhet addresa jotte une jam nesa te dua nje mpuq je shum e mir edhe kur te delsh ne telvizion gjdoher te shikoj me vemendje te dua mpuqqqqqqqqqqq tung dafi+nesa ma te bukukura (D+Q) KISSS
0
avatar
2010-01-17 08:17 +0000
kissssssssssssss oooooooooo dafiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
_ - _
0
avatar
bulent 2010-01-17 09:03 +0000
shum e keqe to kokshe hehehe buli
0
avatar
qendresa 2010-01-18 09:36 +0000
duffy je shum e mir veq vazhdo ke me thy rekordin qa se ka thy kerkush edne ke kosov ti ki me kall kejt ej kish dashur te konkaktoj me ty me mir ma jep e-mailin tuja tung te do dessa
0
avatar
fjolla 2010-01-23 10:44 +0000
sa e mir je veq vazhdo po ma e mir se genta jo veq a
0
avatar
deniza 2010-01-24 13:56 +0000
je ma e mira veq vazhdo paq fat lumturi dhe endrra te bukura nese munesh me regjistru add teme folim bashk deniza_niza@hotmail.com
0
avatar
blerta 2010-01-25 05:03 +0000
tung nga blerta. dafin je ma mira veq vazhdo keshtu .ok
te du shum <3
I LOVE YOU<3
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 98 | Treguar: 1 - 10

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

1.00
Powered by www.merbraha.com v4.7