Hyrje | Art Kulture | Muzike | Mark Marku shkëlqeu dhe mahniti Kroacinë (Video)

Mark Marku shkëlqeu dhe mahniti Kroacinë (Video)

Zagreb, 4 qershor - E gjithë vëmendja të premten mbrëma në Kroaci i është dedikuar prizrenasit Mark Marku. Ai ka kaluar në gjysmëfinalen e “Kroacia kërkon një yll”, pas një performance të jashtëzakonshme, që ka bërë publikun dhe jurinë e emisionit të mbesin pa fjalë.

 

Marku ka intepretuar këngën e vjetër maqedonase ‘Zajdi, zajdi”, që së fundi identifikohej me Toshe Proeskin. Ai ua ka dedikuar këngën motrave të tij, të cilat nuk i ka parë tash e shtatë muaj. Anëtarët e jurisë e kanë ngritur në qiell prizrenasin.

 

“Për mua është gjithmonë e vështirë të dëgjoj ‘Zajdi, Zajdi’ pas Toshes. Ai është i pazëvendësueshëm. Por, ti më ke mbytur. Jam i mbaruar. Për mua, je fitues i pesë sezoneve të ardhshme”, ka thënë eksperti i njohur dhe kompozitori kroat Tony Cetinski, transmeton Idenksonline.

 

“Performanca më e mirë që kam parë. E ke lëshuar zërin”, ka thënë anëtari i jurisë Fox.

“Ky nuk është thjesht interpretimi më i mirë në këtë mbrëmje, por më i miri në këtë sezon”, ka thënë Ivana me lot në sy.

 

 

 

 

 

Koha Ditore

Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

0
Powered by www.merbraha.com v4.7