Hyrje | Art Kulture | Muzike

Muzike

Ermelinda Lajçaj thotë ‘Merre Malesoren’ (Video)

  Këngëtarja Ermelinda Lajçaj ka publikuar këngën e saj më të re, ‘Merre Malesoren’. Teksti dhe muzika e kësaj këngë është bërë nga Ilir ...

KRIJUESI YNË ME NJË JETË RRUGËTIM NËPËR HISTORI

  KRIJUESI YNË  ME NJË  JETË  RRUGËTIM NËPËR HISTORI             Shkruan:Shaban Cakolli       Një  pedagog  i kulturës,krijues i këngës folklorike dhe popullore,kompozitor,këngëtar i shquar e mbledhës i ... me shume

TË KËNDOSH MES BUKURIVE TË VENDLINDJES ËSHTË SHENJTËRI

   I KËNDOJNË TRIMAVE TË DARDANËS  KËNGËTARËT E FAMSHËM TË KOMBIT     Selman Maliqi-Hetem Matoshi       TË KËNDOSH MES BUKURIVE TË VENDLINDJES ËSHTË SHENJTËRI   Shkruan:Shaban Cakolli       Dardana ky  vend hyjnor për nga  bukuritë, ... me shume

Nora Istrefi Kënga Magjike

Bukuroshja nga Prishtina u paraqit në natën e dytë gjysmëfinale të Kënga Magjike, ku performoi në skenën e madhe këngën “I Jemi Je”. Dhe, këngëtarja ka ... me shume

Besa Kokëdhima fituese e Kënga Magjike 2013

Besa Kokëdhima me këngën ‘Tatuazh në zemër’ ka rrëmbyer çmimin e parë në festivalin e 15-të të Këngës Magjike. Kënga e Besa Kokëdhimës është vlerësuar ... me shume

KUR I FAL POPULLIT ZEMRËN-AI TË FAL MADHËSHTINË

KUR I FALË POPULLIT ZEMRËN-AI TË FALË MADHËSHTINË   Shkruan:Shaban CAKOLLI   Askush nuk  i di sekretet e zemrës,por ato i zbulon bota shpirtërore e njeriut,arti është shpirti i ... me shume

MUZIKA MBARTË SHUMË MAGJI BRENDA VETËS

MUZIKA MBARTË SHUMË MAGJI  BRENDA  VETËS     Nazire Jaha,këngëtare e mërguar,zëri i së cilës kumbon më bukur në Vendlindje Shkruan:Shaban CAKOLLI   Muzika është një art i çmuar,të cilin e ... me shume

KËNGË PËRKUSHTIMI NDAJ VENDLINDJES

  Këngë përkushtimi ndaj vendlindjes :           S’ KA MA BUKUR SE N’ TUGJEC   Teksti, muzika dhe interpretimi : Demir KRASNIQI           Gjatë gjithë jetës ec e ec –   N’ gjithfarë vendesh , unë, kam ... me shume

ELEGJI PËR RRAPSODIN TAHIR DRENICA

    TAHIR DRENICA   Teksti dhe muzika : Demir Krasniqi                                                            (NË FOTO:BAKI ... me shume

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 325 | Treguar: 1 - 10
Powered by www.merbraha.com v4.7