Hyrje | Art Kulture | Muzike

Muzike

Samanta Karavella: Të gjithë më donin fituese

Në 10-vjetorin e karrierës së saj, rrëmben nga “Top Fest”- i çmimin e madh… Ky ishte fati i Samanta Karavellës, e cila ...

Demir KRASNIQI:TRIMAT E GOLLAKUT

TRIMAT E GOLLAKUT     S’ po m’ zen gjumi prej merakut – T’ dal t’ pushoj n’ Malësi t’ Gollakut ! T’ ia ngrehë telat ...

Dr Flori: Se shpejti, nje tjeter bashkepunim me Ermal Mamaqin

uzika, tekstet dhe stili i tij e bejne te jete unik. Ky eshte Dr. Flori, i cili prej disa vitesh po vleresohet cdo here e ... me shume

Ermonela Jaho nominohet nga “BBC Music Magazine”

Revista britanike “BBC Music Magazine” ka lançuar thirrjen: “Votoni për incizimet më të mira të muzikës klasike të vitit 2012”. Në mesin e 21 nominimeve, ... me shume

Sopranoja shqiptare ne 'Uemblin e Operas

ër të kuptuar se sa e sukseshme është triptiku i Pucinit në Operan Mbretërore të Londrës “Royal Opera House” në Covent Garden, mjafton ... me shume

Maria Lajçaj: Gjithmonë në skenë këndoj më fustanin me simbolet e flamurit

Flet Marija Lajçaj, këngëtarja e muzikës popullore shqiptare   Nga Albert Zholi Eshtë nga Tuzi por gjithmonë thotë jam nga Malsia e ... me shume

Nevrije Demolli:Kengetare e vecante e tradites

Shkruan:Shaban Cakolli Kënga dhe kultura jonë shqipe  janë më të begatëshmet,me to na ka  rritur nëna duke na përkundur në djep,me ... me shume

Flet pianistja, flautistja, pedagogja Dorela Ujkani

Flauti është magjik, artisti larg politikës   Nga Albert Zholi   Një femër që kërkon shumë nga vetja. E fillon karierën si painiste dhe ... me shume

Mark Marku shkëlqeu dhe mahniti Kroacinë (Video)

Zagreb, 4 qershor - E gjithë vëmendja të premten mbrëma në Kroaci i është dedikuar prizrenasit Mark Marku. Ai ka kaluar në gjysmëfinalen ... me shume

Flori Mumajesi: Pse vendosa të konkurroj në “Top Fest 8” me “Tallava”

I ka kënduar muzikës “Tallava”, duke fshehur fytyrën pas një Ipod-i. Sepse kjo muzikë është gati një paradoks, pasi edhe pse nuk ka vlera, ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 325 | Treguar: 11 - 20
Powered by www.merbraha.com v4.7