Hyrje | Art Kulture | Muzike

Muzike

Noizy: Ne dashuri s’marr kurre vendime

Me veshjen tipike prej rapper-i, tatuazhet e shumta në trup, tekstet e këngëve provokuese dhe lajmet e diskutueshme që mbërrijnë nëpër ...

Noizy dhe Ciljeta, nje histori gangsteresh “roze”

Një subjekt filmi për 3 minuta. Është historia e dy të rinjve problematikë që konsiderohen si gangsterët më të mëdhenj të ...

Tefik Selimi: Intervistë me Nazire Jaha, këngëtare

Intervistë me Nazire Jaha, këngëtare   Këngëtare, por edhe infermiere...   Intervistoi: Tefik Selimi   Lufta e fundit (1999) nuk ka zgjedhur njerëz. Ajo, ... me shume

Agim Vatovci: Gëzohuni o shqiptar kudo që jeni se një Yll po shëndrit në American Idol

Gëzohuni o shqiptar kudo që jeni se një Yll po shëndrit në American Idol   Se shqiptarët dhe shqiptret kanë talen të rralë si ... me shume

Flet këngëtarja e mirënjohur vlonjate Elsa Hamitaj

Dashuria është diçka e shenjtë që duhet të respektohet Veshja me fustanin me shqiponjë më jep forcë në skenë Kam mall për ... me shume

Flora Durmishi: Pianistja kosovare po pushton skenat botërore

Ardita Statovci-Copyright Dardamedia Pianistja kosovare po pushton skenat botërore Ardita Statovci vazhdon të na gëzojë ... me shume

Nazire Jaha: Kengëtare e imazhit te ë madh

Muzika është arti më i bukur i shpirtërores që i jep kuptim relaksimit të jetës. Megjithatë të kultivosh këtë art duhesh të jesh vërtetë artist. ... me shume

Frederik Ndoci: Kur u dënova në 1983 m’u burgos dhe kënga

Flet kantautori, poeti, piktori,  pjesëmarrësi në Eurovizion Frederik Ndoci   Nëna ka ruajtur poezitë e mia për 26 vjet ato poezi që fshikullonin monizmin   ... me shume

Edona Llalloshi, Frymëzimi që më solli dashuria

Ajo nuk ka nevojë për t’u zhveshur për të qenë e pëlqyer dhe as të bëjë skandale, që të tërheqë vëmendjen e njerëzve. Edona ... me shume

Festivali i Këngës rrit pretendimet

Edicioni i 49-të i Festivalit në RTSH rrit numrin e këngëve konkurrente dhe ndryshon strukturën e vlerësimit. Nuk ka më të rinj dhe ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 325 | Treguar: 21 - 30
Powered by www.merbraha.com v4.7