Hyrje | Art Kulture | Muzike

Muzike

Soni, më mira në - Dancing With the Stars

Këngëtarja Soni Malaj ka arritur që të fitojë më së shumti klikime në internet, pasi është paraqitur në emisioni... ...

50 Cent në Maqedoni?

Reperi amerikan 50 Cent thuhet se me datë 31 maj do të mbajë një koncert në Maqedoni. Kështu së paku raporton një ...

Freskia e Festivalit të 48-të

Pjesëmarrja e të rinjve, koreografia dhe skenografia, janë fryma rinore e Festivalit të Këngës në RTSH. Regjisori Osman Mula tregon për të ftuarit, spektaklin e ... me shume

Ardit Gjebrea: Kënga Magjike një mision artistik

Kur përmendim emrin Ardit Gjebrea fill mendja na shkon tek muzika, hit-et, spektaklet, festivalet, show të ndryshëm televizivë, fundjavat etj.. Më i fundit sukses që ... me shume

Pasioni dhe ëndrrat për pianon

Petrika GROSI Sapo është kthyer nga Siria, ku ka një përvojë të mrekullueshme, siç e konsideron vetë ajo, ndërkohë që përveç mësimdhënies në Akademinë e ... me shume

Evis Mula shkon 'La Scala', pasi fitoi 'Marie Krajën'

Fituesja e Festivalit Ndërkombëtar të Vokalit, mexosopranoja Evis Mula dhe kosovarja Besa Llugiqi ftohen nga drejtori Luca Targetti në “La Scala”. Lajmet e mira nuk ... me shume

Rosela dhe Eliza fitojne Kenga Magjike 2009

Ethet e artisteve pjesemarres ne “Kenga Magjike” moren fund te shtunen rreth mesnate, ndersa vete kengetaret kurorezuan me fitore, permes votimit te tyre, Eliza Hoxhen ... me shume

Zanfina Feat Blunt

Këngëtarja Zanfina Ismaili është duke e përgatitur një këngë të re me Rap-DJ-in e njohur kosovar, DJ Blunt. Sipas një burimi të afërt me Zanfinën, ... me shume

Bojken Lako: Po shijoj lirinë

Albumi i ri, bashkëpunimet, koncertet, tregu muzikor. Bojken Lako na njeh dhe me një ditë të tijën, me njerëzit që ai do t'i ... me shume

Pjesëmarrësit në Kënga Magjike

Gazeta "Koha Jonë" ka publikuar listën e këngëtarëve pjesëmarrës në Festivalin "Kënga Magjike 2009", i cili fillon në datën 19 nëntor, si një produksion i ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 325 | Treguar: 41 - 50
Powered by www.merbraha.com v4.7