Hyrje | Art Kulture | Muzike

Muzike

Vikena Kamenica: Sekreti im në Austri

Mes një konkurrence të egër, ajo la pas talentet e ndërkombëtarëve. Mezosoprano e TKOB-së, Vikena Kamenica, kurorëzoi çmimin e parë për interpretimin ...

Dafina Zeqiri:Biografija ime

Dafina Zeqiri aka Duffy u lind me 14 prill 1989 në Varberg te Suedisë. Që ne rini Dafina u interesua ne muzikë ...

Flaka Krelani: “Nuk e shoh muzikën si biznes”

Menjëherë pas angazhimeve të shumta në emisionin e përjavshëm "Oksigjen", ka nisur një aventurë drejt vendeve të ndryshme. Për një muaj rresht ka ... me shume

Xhovani Luci, një nga pesë dirigjentët e orkestrës rinore botërore

Më kot u lodhëm për t'i zbuluar ndonjë rrënjë që i nxiti pasionin për muzikën. Nuk ka familje shkodrane, - thotë Xhovani, - që të ... me shume

Vikena Kamenica

Një interpretim krejt ndryshe nga ajo çfarë keni dëgjuar deri më sot në muzikë. Këtë ka synuar si risi në këtë fushë Akademia Verore "Mozarteum" ... me shume

Alisia: Kompozimi nuk është i Leonora Jakupit

Rrëfehet këngëtarja bullgare Alisia: “Kompozimi është i Ockos, ai shet të drejtën e këngës të gjithë atyre që dëshirojnë, nuk mund të akuzohem ... me shume

Bashkëpunimi i ri me Bleron

Ryva Kajtazi nuk ka të ndalur me këngët dhe videoklipet e saj. Ajo me çdo këngë dhe klip po korr suksese dhe vullneti i madh ... me shume

Vikena Kamenica fiton vendin e parë në Salzburg.

Një interpretim krejt ndry she nga ajo ç'keni dëgjuar deri më sot në muzikë. Këtë ka synuar si risi në këtë fushë Akademia Verore "Mozarteum" ... me shume

Adelina Emini – As Ti As Unë

“Kjo ka qenë koha e duhur, për të realizuar këtë klip, pas pjesëmarrjeve të shumta që kam pasur nëpër evenimente të ndryshme. Gjatë karrierës sime, ... me shume

Skandal ne Tropikal, mashtrim me Pink nga "Venue"

Ka qene zhgenjyese dhe njekohesisht e turpshme, shfaqja qe mbremjen e se shtunes dhe oret e para te se dieles, eshte ofruar ne ambientet ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 325 | Treguar: 51 - 60
Powered by www.merbraha.com v4.7