Hyrje | Art Kulture | Muzike

Muzike

“Pavaroti i Ri” shqiptar në krah të Domingos

I cilësuar nga shtypi botëror « Pavaroti i Ri », tenori i famshëm shqiptar Saimir Pirgu triumfon në krah të Placido Domingos në Paris. ...

Fituesja e Top Fest 6: Endrra që m‘u realizua

Edhe pse kanë kaluar orë pas fitores së saj të parë të madhe në karrierën si këngëtare, Linda, fituesja e edicionit të ...

Top Fest 6, 16 cmime per 22 finaliste

Finalja e madhe Top Fest 6 sivjet do te zbrese ne pallatin e sportit “Asllan Rusi”. Nje skene e madhe dhe nje salle gjigande do ... me shume

Kejsi Tola bën përgatitjet e fundit

Më 14 maj, Kejsi Tola do ta këndojë në Moskë këngën "Carry Me In Your Dreams" (“’Me merr në ëndërr”), me tekst të Agim Doçit ... me shume

Sokol Demaku : ME KENGETARËN E KENGËVE FOLKLORIKE SELVIJE GASHI

ME KËNGËTARËN E KENGËVE FOLKLORIKE SELVIJE GASHIQuhem Selvije Gashi e lindur në Llapushnik te Drenasit, vij nga një familje këngëtarësh si të them gjyshi im ... me shume

Jame e dashuruar dhe e shperblyer ne karriere.

Kishte humbur për pak kohë nga ekranet tona, por edhe nga skenat e festivaleve, mbase për të na lënë që ta shijonim deri në fund ... me shume

Rikthehet Adelina me koncerte dhe pagesa marramendëse.

Mësojmë se në muajin maj, këngëtarja e njohur Adelina Ismaili, do të jetë në një nga seritë e koncerteve, që këngëtarët shqiptarë do të japin ... me shume

“Camerata e Tiranës” , Jean Ferrandis: Me tingujt e flautit, ju sjell Vivaldin

Koncerti në skenën e Akademisë së Arteve sjell një tjetër muzikant të njohur francezVepra të kompozitorëve të njohur botërorë si Grieg, Bach, dhe Vivaldi, do ... me shume

Pse s'do do te heq dore kurre nga Opera

Intervistoi: Fjoralba ShahajPer Editin, sikurse e therrasin te gjithe ne Teatrin e Operes dhe Baletit Edit Mihalin, e rendesishme eshte te jesh "artist" ne profesionin ... me shume

Greta Koçi: Menaxherit i kërkohet kompromis të anulojë koncertin e Shën Valentinit

Sapo ka nxjerrë në treg albumin e saj të dytë, “Do të më shajë nëna” dhe në këto pak javë që ka dalë, ka një ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 325 | Treguar: 71 - 80
Powered by www.merbraha.com v4.7