Hyrje | Lajmet e dites

Lajmet e dites

Stadiumi “Qemal Stafa” Ndeshje eliminatore për Botërorin 2014, Grupi E SHQIPERI-NORVEGJI 1-1

Kemi qenë katër minuta larg fitores, me të cilën kemi flirtuar në ndeshjen me Norvegjinë. Eshtë me të vërtetë për të ardhur ...

Begzad Baliu:PROFESOR SELMAN RIZA DHE PROJEKTET E INSTITUTIT ALBANOLOGJIK TË PRISHTINËS 1953-1955

  Në studimet e gjertanishme të jetës dhe veprës së Selman Rizës janë disa periudha të rëndësishme të aktiviteteve të tij, për të ...

Vajza e Michael Jackson tenton vetëvrasjen

Raporteret raportuan sot se  15-vjeçarja Paris Jackson është marrë në spital.Ndërsa ka pasur asnjë konfirmim zyrtar për këtë, US Weekly ka thënë se ajo u ... me shume

Berisha-Ramës: NATO sjell liri kombëtare, rruga është punësim

Kryeministri Sali Berisha u është përgjigjur deklaratave të bëra nga kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama për sa i përket anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. ... me shume

Anaidi: Fitoren ia dedikoj babait…

Anaidi eshte fituesi i ketij edicioni te ‘Big Brother Albania’. Ne nje nate finale spektakolare, me plot emocione, te papritura dhe me surpriza nga me te ... me shume

Shqiptarja Elhaida Dani ja arrin qëllimit. Fiton "The Voice" ne itali (Video)

Ja ka arritur qellimit 19-vjecarja nga Tirana Elhaida Dani, Eshte shpallur fituese e "The Voice" ne itali duke mundur ne rivalin e saj Timothy Cavicchini.Publiku ... me shume

Katastrofë në SHBA. Stuhia në Oklahoma, 91 viktima, 20 fëmijë (Video)

Së paku 91 njerëz kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur dhe zhdukur, nga një stuhi e madhe me erëra të fuqshme, me ... me shume

Receta e Coca-Cola në eBay për 5 milionë dollarë

Ashtu si receta origjinale e Nutella, edhe ajo e Coca Cola është mbajtur gjithmonë sekret për ta mbrojtur nga imitimet. Por tashmë një çift nga ... me shume

Një vajzë marokene dëshmon në çështjen Berlusconi

Karima el-Mahroug, e njohur me nofkën “Rubi-grabitësja e zemrave”, dëshmoi sot në gjyqin që po zhvillohet ndaj tre prej ish-ndihmësve të ish-kryeministrit italian Një vajzë marokene ... me shume

Evans: Partitë politike të sigurojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme

Raportuesi i Këshillit të Europës për Shqipërinë, Jonathan Evans, thotë se partitë politike kanë përgjegjësi për të garantuar që KQZ-ja të kryejë funksionet në mënyrë ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 502 | Treguar: 91 - 100
Powered by www.merbraha.com v4.7