Hyrje | Lajmet e dites

Lajmet e dites

Vizita e Papës, publikohet axhenda dhe udhëzimet për qytetarët

Dita e ardhjes së Atit të Shenjtë, më 21 shtator, do të shoqërohet me një program të ngarkuar. Në ndihmë të qytetarëve dhe ...

Edi Rama shpërthen para europianëve: Si mund të ndjeni lodhje për Shqipërinë dhe jo për Sërbinë

Gjatë vizitës së tij në Holandë, kryeministri Rama ka mbajtur një ligjëratë në Institutin e Hagës për Drejtësi Globale, kushtuar Europës dhe ...

Google, ja makina që ecën vetë (pa shofer)

Kishte kohe qe kompania e Mountain View, Google, po punonte ne projektin qe do iu mundesoje makinave te ecin pa ndihmen e nje shoferi.Sot ajo ... me shume

10 përqind e prostitutave në itali janë shqiptare. Apo mbi 12 mijë

Shifra alarmante vine nga vendi fqinj italia e cila ka publikuar statistikat e fundit nga nje plage qe vazhdon te mundoje shoqerine shqiptare. Jane rreth ... me shume

Tritoli në shqipëri

  Një fenomen që në vendin tone është bërë problematik janë vrasjet me tritol që po ndodhin kohët e fundit. U mendua para disa ditësh që kjo ... me shume

Paranoja e De Golit: Britania na tradhtoi

Disa dokumente sekrete të hapura së fundmi për publikun, tregojnë se Britania, gjatë Luftës së Dytë Botërore, ishte mjaft skeptike ndaj gjeneralit francez, Sharl de ... me shume

SHQIPËRIA E PAVARUR, MES VLORËS DHE SHKUPIT

Atje ku detyra është e qartë, ngurrimi është disfatë   V.Hygo   Bajram Peçi E mbartur në krye të këtij shkrimi, kjo thënie e mençur e Viktor Hygoit synon ... me shume

DASH: Korrupsioni, problemi më i mprehtë, qeveria luftë sporadike

Departamenti Amerikan i Shtetit, në raportin e tij të përvitshëm për sa u përket të drejtave të njeriut në botë, shikon si problemin më të ... me shume

Protesta e shoferëve të taksive 8+1

  Sot në orët e para të mëngjesit grupime të shumtë të shoferëve të taksive 8+1 tentuan të hynin në qendër  të tiranës me automjetete tyre.Ata ... me shume

Turmat e shesheve, shpresë apo dështim?

Mësimi i Egjiptit për Ukrainën është se turmat provokuese mund të shkatërrojnë një regjim të vjetër Eksperienca ishte e frikshme. Dokumentari The Square në televizionin Netflix ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 502 | Treguar: 21 - 30
Powered by www.merbraha.com v4.7