Hyrje | Lajmet e dites

Lajmet e dites

Franca pro statusit të Shqipërisë?

  Franca duket se do të jetë vendi i radhës, i cili do të përkrahë dhënien e statusit kandidat të Shqipërisë në Bashkimin ...

NATO: Ne nuk vendosim për FSK-në

Forcat e Armatosura të Kosovës do të formohen me bekimin e NATO-së dhe se për këtë ka qenë i koordinuar me faktorin ...

BB7, Ardijana-Eraldit “Më bëj mua partneren tënde”

Banorët janë duke biseduar për provën e javës dhe gjatë kësaj kohe ngacmojnë me shaka njëri-tjetrin në lidhje me çiftet. Një nga vajzat pyet Eraldin ... me shume

Ndryshime në Kodin Penal, burg për xhihadistët shqiptarë

Shqipëria pritet të ndryshojë Kodin Penal, duke e cilësuar angazhimin e shtetasve shqiptarë për të luftuar në Siri apo në konflikte të ngjashme si vepër ... me shume

Rama, Meta, Basha, Berisha në vlerësimet e anglezes

Jemi mësuar ti etiketojmë si të duam. Shpesh, duke u nisur nga fakti se çfarë na kanë dhënë apo çfarë kemi përfituar personalisht, nga qënia ... me shume

Lazarati, kryeqyteti i marijuanës

“Komuna me më shumë se 4 mijë banorë ka triumfuar për vite me radhë përballë forcës së ligjit, duke mbetur “toka e fundit” jashtë juridiksionit ... me shume

Vrasja dhe djegia e dy të rinjve në Durrës, arrestohet autori: Jam penduar

Vetëm pak orë pas shpalljes në kërkim është arrestuar në Bilisht, Odise Verbofshi, i dyshuari si autor i vrasjes së dyfishtë në Shkozet të Durrësit. ... me shume

Zbulohen banorët e Big Brother 7, largohet çifti i parë

Ka nisur mbrëmë rrugëtimin e tij sperktakli Big Brother Albania. Është edicioni i shtatë i këtij reality shoë, por jo më i miri. Të paktën ... me shume

Protestë dhe ‘’luftë civile’’ në Ukrahinë

  Ashtu si në Shqipëri e shumë vende të tjera edhe Ukrahina u përfshi nga protestat. Gjithcka filloi me refuzimin e presidentit Yanukovych për marreveshjen me europë ... me shume

Toponimet: Konventa, Shqipëria heq dorë nga Çamëria

Çështja e toponimeve, e cila është bërë pengesë për lëvizjen e qindra mijë emigrantëve shqiptarë vijon të mbetet në udhëkryq. Zgjidhja e këtij ngërçi po ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 502 | Treguar: 31 - 40
Powered by www.merbraha.com v4.7