Hyrje | Me Teper | Kosova

Kosova

Republika e Malavit njohu shtetin Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, është njoftuar sot, me një notë verbale, e cila është përcjellë ...

Hagë, sot dëgjohet Kina, Qipro, Danimarka dhe Kroacia

Në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë, sot kanë dhënë mendimet e tyre mbi ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës Kina, Kroacia, Qiproja dhe Danimarka. ...

Blerim Çoçaj:Shansi i shpresës

Në zgjedhjet e balotazhit,qytetarë(votuesit) e kanë edhe një shans të vendosin për shpresën, mirëqenien  dhe të një  të ardhme më të ndritur. Me votën e ... me shume

Poetja Fatime Kulli, nderon heronjtë e kombit në Kosovë

Nga Bedri Tahiri   -Sesion shkencor për Hasan Prishtinën-   Para pak ditëve, u organizua në qytetin e lashtë të Vushtrisë ... me shume

Tetova

Tetova gjendet në pjesën veriperëndimore të Maqedonisë. Ajo nga veriu kufizohet me Kosovën, në lindje me Shkupin, në jug me Makedonski Brodin dhe në jugperëndim ... me shume

Kjo eshte Kosova...

Ky është shteti më i ri i Europes, Kosova.... Mbas shumë vuajtjesh dhe shumë mundimesh,  mes dhimbjes dhe gezimit , e gjith Kosova bashkë nxjerr ... me shume

EULEX-i i nxit konfliktet në rajon

Hysamedin  Feraj (Përgjegjës i Departamentit të Shkencave Politike në Universitetin e Tiranës)   Rajoni i Evropës Juglindore është ende një vatër ... me shume

Për Kosovën, të zhvillohen zgjedhje të qeta

Koha po ecën dhe çdo ditë e më tepër po i afrohemi 15 nëntorit 2009, ditë kur në Kosovë do të mbahen zgjedhjet lokale të ... me shume

Për të parën herë në shkollë, 36 mijë nxënës

Sa herë që vije shtatori, rrugët e fshatrave dhe të qyteteve të Kosovës, pas disa muajsh pushimi rifillojnë të jehojnë prapë nga zërat e ... me shume

Pse te mos hapet kutia e Pandores?

Fehmi Ramadani Ideja e senatorit amerikan Dana Rohrabaher per shkembim territoresh, ne mes te pjeses veriore te Kosoves dhe tri komunave shqiptare ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 92 | Treguar: 21 - 30
Powered by www.merbraha.com v4.7